Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Manžel opustil svoju ženu a deti a šiel k milenke. Vrátil sa po 12 rokoch a povedal manželke nečakanú vec

reklama:
Manžel opustil svoju ženu a deti
Manžel opustil svoju ženu a deti a šiel k milenke. Vrátil sa po 12 rokoch a povedal manželke nečakanú vecFoto: www.gettyimages.com

Príbeh ženy

Po dokončení univerzity sme s manželom začali rozprávkový románik, z ktorého neskôr vzišli dvaja úžasní synovia. Keď z našich detí vyrástli muži s vlastnými rodinami, začala som osobne pozorovať očarujúcu povahu svojho partnera – ktorý akoby nebol schopný prejsť okolo žiadnej sukne bez toho, aby si získal obdivovateľky!

Zatiaľ čo naše deti rozkvitali a získavali vysokoškolské tituly, medzi mnou a mojím mužom niečo ticho upadalo: nevyslovené puto, ktoré bolo pretrhnuté jeho bezstarostnými dobrodružstvami. Hoci sme spolu zostali kvôli nim, aby sme sa vyhli traumy z rozvrátenej rodiny, akonáhle zmaturovali, nastal čas, nakoniec som mu bez ďalšieho váhania ponúkla rozvodové papiere.

Po tucte rokov samoty som neprestávala myslieť na muža, ktorý so mnou kedysi zdieľal byt a jazdil na výlety. Či už však ubehlo toľko času alebo prišli akékoľvek sviatky, zdalo sa, že jeho pozornosť upútavajú iba jeho synovia, nikdy si ani nespomenul na naše spoločné spomienky z minulosti. Potom sa jedného dňa z ničoho nič ozvalo nečakané zaklopanie na dvere; že by sa konečne vrátil?

Po dlhej dobe odlúčenia stál predo mnou na prahu starý muž. Jeho zdravotný stav sa od doby, keď som ho videl naposledy, výrazne zhoršil; zdalo sa, že mi s ním vyrazil aj časť dychu. Obaja sme mlčali snáď celú večnosť, až som ho nakoniec pozvala dovnútra a snažili sme sa zo všetkých síl o konverzáciu, ale stále toho bolo toľko, že ani jeden z nás nedokázal povedať nahlas v strachu, aby sa nerozplynul akýkoľvek náznak pokoja, ktorý nám ešte zostával.

Po dvoch šálkach čaju sme s mojím odcudzeným otcom začali riešiť chúlostivý problém, kvôli ktorému sme sa po dvanástich rokov tak odcudzili. Požiadal ma o odpustenie za všetky svoje zlé činy v našej minulosti a postavil ma pred nečakané, ale náročné rozhodnutie – znova sa s ním spojiť, alebo zostať ďaleko? Aj keď sme si odvtedy neboli blízki, stále má v mojom srdci zvláštne miesto ako muž, ktorý mi dal niekoľko nádherných spomienok a zdieľal so mnou tie najcennejšie životné okamihy: bol pri tom, keď som sa stala dvojnásobnou matkou. Nebolo ľahké rozhodovať o takých dôležitých veciach v krátkom čase; už len hovoriť o nich po všetkom, čo sa stalo predtým, vyžadovalo odvahu. Teraz sa rozhodujem medzi tým, či dať tomuto vzťahu poslednú šancu, alebo odmietnuť to, čo by mohlo byť jeho poslednou príležitosťou.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Frenky
Autor Dátum 14. marca 2023

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.