Jogurt- Zasýti a pomôže vybudovať svaly

Zdieľať
Jogurt

Chutí dobre, udržuje telo v kondícii a bez problémov vás zbaví až dvoch kilogramov. V krátkom čase tak získate späť svoju vysnívanú postavu.

Jogurt
https://www.gettyimages.com/

Základom je prírodný jogurt

Vďaka jogurtu schudnete rýchlejšie, než by ste si po prvej lyžičke asi mysleli. Vysoký obsah bielkovín zasýtia na dlhú dobu, stimuluje spaľovanie tukov väčšou rýchlosťou a spoločne s obsiahnutým vápnikom podporuje budovanie svalovej hmoty.

Baktérie kyseliny mliečnej sú potom prospešné pre črevnú mikroflóru, predovšetkým keď sa musia vyrovnať s takou záťažou, ako je cukor a tuky.

Zdravá a nenarušená črevná mikroflóra je základom správne fungujúceho zažívania, ktoré je nevyhnutné pre ploché brucho.

Avšak pozor – tento účinok má len prírodný jogurt. Ovocný obsahuje moc cukru, čo škodí prospešným baktériám, takže by ste nedosiahli požadovaného účinku.

Správne kombinovanie

Prírodný jogurt je už sám o sebe veľkým pomocníkom chudnutia. A keď sa ešte skombinuje s tromi superpotravinami, je jeho účinok mnohonásobne väčší. Do nákupného košíka si tak dajte spolu s netučným prírodným jogurtom ešte chia semienka, jačmenné vločky a granátové jablko. Všetky tieto potraviny majú preukázateľne podporný účinok na chudnutie a okrem toho sú tiež moc chutné.

Ako to funguje so zoštíhľujúcim jogurtom?

Jednoducho nahraďte jedno hlavné jedlo zoštíhľujúcim jogurtom. Zmiešajte vždy 300 g netučného prírodného jogurtu s jednou lyžičkou chia semienok, 2 lyžicami jačmenných vločiek a 1 lyžicou semienok z granátového jablka. Nechajte krátko odstáť, aby vločky napučali, a je hotovo. Chutí vám to? Tak to je dobre. Pokračujte a urobte si z jedného jogurtového jedla každodenný návyk..

Čím jogurt vylepšiť?

  • Chia semienka
    Ako preukázali nedávne vedecké výskumy, veľké množstvo nenasýtených omega-3 mastných kyselín stimuluje veľmi dobre odbúravanie tukov, a to predovšetkým na bruchu.
  • Jačmenné vločky
    Vláknina beta-glukán sa postará o dlhodobý pocit nasýtenia, posilňuje tiež črevnú mikroflóru.
  • Semienka z granátového jablka
    Chrumkavé šťavnaté semená obsahujú veľa flavonoidov a polyfenolov. Tie stimulujú spracovanie tukov a cukru v tele.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané