Vedeli ste to? Vedci tvrdia, že jeden pohár červeného vína sa vyrovná hodine strávenej vo fitku! Je to vôbec možné ?

Zdieľať
jeden pohár červeného vína
Vedeli ste to? Vedci tvrdia, že jeden pohár červeného vína sa vyrovná hodine strávenej vo fitku! Je to vôbec možné ? Foto: www.gettyimages.com

Buďme k sebe úprimní, chodiť do fitka nie je pre všetkých zrovna obľúbená činnosť, ale pitie vína? Nuž, to už je iná vec. To už dokáže byť pre mnohých radosť. Dnes prinášame dobrú správu najmä pre milovníkov červeného vína. Podľa štúdie môže mať totiž pohár červeného vína rovnaké výhody pre ľudské telo ako hodina strávená v posilňovni.

Výskum uskutočnený univerzitou v Alberte v Kanade prišiel s výsledkami, že prínos pre zdravie majú svoj pôvod v rasveratrole, zlúčenine nachádzajúcej sa v červenom víne, a sú podobné tým, ktoré dosahujeme pri cvičení. Konzumácia červeného vína je tak rovnaká ako ťažko strávená hodina vo fitku. To je niečo, na čo si môžeme určite zvyknúť. Podľa vedúceho výskumného pracovníka Jasona Dycka toto zistenie pomôže najmä tým, ktorí nemôžu cvičiť. Prípravok rasveratrol zlepší fyzickú výkonnosť, fungovanie srdca a svalovú silu rovnakým spôsobom, ako čas vo fitku.

Diskusia o zdravotných prínosoch z červeného vína bola dobre zdokumentovaná. Štúdia ukázala, že tí, ktorí pijú denne pohár červeného vína, majú menšiu pravdepodobnosť vývoja demencie alebo rakoviny, a že je to dobré pre vaše srdce, proti starnutiu a pre reguláciu hladiny cukru v krvi. Tiež existuje výskum, ktorý podporuje skutočnosť, že rasveratrol zvyšuje srdcovú frekvenciu. To je pre mnohých doslova najväčší benefit. A napriek tomu si buďme vedomí faktu, že to platí len pre červené víno a že celá univerzitná štúdia bola vykonaná na krysách, nie na ľuďoch.

cvičenie
cvičenie Foto: www.gettyimages.com

Sú dve veci, ktoré by ste mali mať na pamäti

Iba červené víno sa počíta. Ak ste fanúšikom bieleho vína, budete musieť tráviť čas pri cvičení.  Štúdia odporúča iba jeden pohár vína. Niektorí ľudia si môžu myslieť, že by mali vypiť celú fľašu, aby pocítili všetky výhody naplno. Takže pamätajte, len 1 pohárik červeného vína denne! Napriek tomu, ak chcete svoj príjem rasveratrolu zvýšiť, vyskúšajte čučoriedky, arašidové maslo, červené hrozno a tmavú čokoládu. Pamätajte si, že celé kúzlo tkvie vo vyváženej strave.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané