Možno ste prekonali koronavírus a nemáte o tom ani tušenie!

Zdieľať
Koronavírus
Koronavírus www.gettyimages.com

Celý svet bojuje s koronavírusom a výnimkou nie sme ani my. Prežívame ťažké obdobie, pretože jeho príznaky nie sú jednotné a môžu sa vyskytovať v rôznych podobách. Niektorí ľudia si ich ani nevšimnú, zatiaľ čo iní potrebujú okamžitú lekársku pomoc.

Bežné príznaky

Okrem klasických príznakov, ako je suchý kašeľ, horúčka, bolesti končatín, bolesti hlavy, existujú aj menej známe príznaky, ktoré môžu tiež naznačovať, že máte koronavírus. Ak ste nasledovné príznaky pocítili v posledných dňoch, možno ste si zákernou chorobou už prešli.

K téme:

Prechladnutie alebo koronavírus?

Bolesť v krku alebo nádcha môžu byť len známkami prechladnutia, ale nepodceňujte ich. Veľakrát tiež naznačujú, že je vo Vašom tele koronavírus. Niektorí ľudia prežívajú prítomnosť vírusu len vo forme miernych príznakov, nemusí mať klasické príznaky, ako je horúčka alebo kašeľ.

Strata chuti a čuchu

Menej známymi príznakmi koronavírusu sú tiež strata čuchu a chuti. Príznaky sa objavujú náhle, bez varovania a môžu trvať až šesť týždňov.

VIAC K TÉME KORONAVÍRUS TU

Nemáte chuť k jedlu

Počas epidémie a karantény vidieť veľa príspevkov o pečení a varení. Ak ste sa naopak radšej vyhýbali jedlu a Vaše chute Vás úplne opustili, možno ste už prešli koronavírusom. Strata chuti je totiž charakteristickým príznakom.

Pokračujte v čítaní článku na ďalšej stránke

Koronavírus
Koronavírus www.gettyimages.com

Zmena farby nôh a chodidiel

U niektorých pacientov s koronavírusom si lekári všimli ružových a fialových škvŕn na prstoch. Svrbenie a bolestivé škvrny sú najčastejšie u detí a mladých dospelých. Ak niečo podobné spozorujete, je vhodné navštíviť lekára. Aj keby nešlo o koronavírus, môže sa jednať o iné závažné ochorenie.

Problémy so zrakom

Zápal spojiviek nie je medzi očnými chorobami neobvyklý. Je síce nepríjemný, ale pri správnej liečbe ho možno rýchlo vyliečiť. Ak ste zápal spojiviek riešili v poslednom čase, môže to tiež znamenať, že máte alebo ste mali koronavírus.

K téme:

Zažívacie ťažkosti

Polovica pacientov s diagnostikovaným koronavírusom sa sťažovala aj na hnačku alebo nevoľnosť. Trápilo ich predovšetkým pálenie záhy alebo nadúvanie.

Koža ako ukazovateľ zdravia

Koža často odhaľuje rôzne ochorenia. Červenkasté, ružovkasté hrboľčeky ako osýpky a vyčnievajúce červené škvrny ako žihľavka môžu tiež naznačovať infekciu koronavírusom.

VIAC K TÉME KORONAVÍRUS TU

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané