Kde všade sa dajú využiť olejové radiátory?

Zdieľať
Obrazok1.png
Foto: Klarstein

Olejové radiátory, okrem iného známe aj pod názvom – olejové ohrievače, patria medzi jedny z najúčinnejších a spoľahlivých zariadení na vykurovanie a ohrev miestností. Tieto kompaktné zariadenia, ktoré produkujú teplo, majú široké využitie, hlavne počas studených a chladných mesiacov, kedy v našich domácnostiach alebo iných miestach potrebujeme mať teplo. V tomto článku sa pozrieme na to, čo sú olejové radiátory, kde všade sa dajú použiť, aké sú ich výhody. A práve vďaka tomu stále ostávajú populárnou voľbou v mnohých domácnostiach alebo aj komerčných priestoroch.

Čo sú olejové radiátory?

Olejové radiátory, ako už zo samotného názvu môžeme tušiť, sú elektrické zariadenia, ktoré nám slúžia na vykurovanie a fungujú na základe princípu konvekcie. Čo sa týka samotného radiátora, ten je vyrobený z kovu a má niekoľko rebrín. V ich vnútri sa nachádza olej, ktorý je hlavným vyhrievacím prvkom. Keď sa olej vo vnútri radiátora zohreje, začne sa teplo rovnomerne a účinne rozptyľovať do priestoru. Tento typ radiátora sa veľmi často používa ako doplnkový spôsob vykurovania v domácnostiach alebo v iných priestoroch a teší sa veľkej obľube u ľudí. Je to hlavne z toho dôvodu, že aj po vypnutí si táto kvapalina vo vnútri drží svoju teplotu a tak ešte po dlhú dobu po vypnutí tohto spotrebiča, môžete pociťovať príjemné kúrenie.

Obrazok2.png
Foto: Klarstein

Kde všade sa dajú olejové radiátory použiť?

No a tu prichádzame na túto otázku, ktorú je potrebné zodpovedať, pretože tento spotrebič môžete využiť takmer kdekoľvek. Veď určite aj vy poznáte takú tú klasiku, že aj keď sa kúri, občas sa stane, že sa nie a nie vaše telo zahriať a skrývate sa pod deku či hľadáte iné alternatívy. Alebo napríklad to obdobie, kedy teploty klesajú, je už v bytoch pomerne chladno, ale ešte stále nezačala vykurovacia sezóna, čo v takomto prípade?

Domácnosti. Áno, tie sú najhlavnejším miestom, kde sa kúri s olejovým ohrievačom. Olejový ohrievač je ideálnym riešením pre ohrev miestností v domácnostiach, tak, ako sme už trošičku vyššie naznačili, v prechodných obdobiach alebo pokiaľ sa neviete zahriať. A prečo sú obľúbené v domácnostiach? Tým, že sú prenosné a jednoduché na použitie, z nich robí skvelú voľbu, pretože si ich môžete jednoducho presúvať podľa potreby, napríklad do obývačky, spálne, detskej izby a tak ďalej. Tam kde uznáte za vhodné si ich prenesiete a zapojíte do zásuvky.

Kancelárie. Áno, aj práve kancelárie sú výborným priestorom, kde sa veľmi často využíva tento typ radiátorov. V niektorých budovách alebo miestnostiach nemusí byť centrálne kúrenie tak užitočné a práve preto sa olejové radiátory nakupujú ako doplnkové kúrenie, ktoré sa v nutných prípadoch postará o komfort a teplo každého zamestnanca.

Chaty, chalupy. Pokiaľ máte chalupu, chatu alebo iný typ príležitostného ubytovania, na ktoré chodíte občas, asi nie je najlepšie riešenie kúrenie radiátorom. Hlavne pokiaľ tam chodíte len na jednu-dve noci. Kým by sa miestnosti vykúrili, prešiel by celkom dlhý čas. Avšak olejové radiátory sú skvelým spôsobom, ako udržať teplý a pohodlný interiér, pretože si ich len jednoducho zapnete a oni sa postarajú o vykúrenie miestnosti.

Dielne a garáže. Pre tých, ktorí majú dielne alebo garáže, v ktorých veľmi často majstrujú a chcú sa tam zdržiavať aj počas chladných mesiacov, je úplne najlepším možným riešením doplnkové kúrenie, napríklad aj v podobe týchto radiátorov, ktoré bude dostatočne účinné na čas, počas ktorého sa budú zdržiavať v týchto miestnostiach.

Obrazok3.png
Foto: Klarstein

Výhody olejových radiátorov

No a pokiaľ sa ešte pýtate na výhody, tak okrem toho, že sa dajú použiť takmer hocikde, majú aj dosť zaujímavé prednosti, vďaka ktorým sú obľúbenou voľbou.

Jednou z hlavných výhod je ich jednoduchá inštalácia a obsluha. Stačí ich jednoducho pripojiť do elektrickej zásuvky, a sú pripravené na vykurovanie. Sú ľahké a kompaktné, čo umožňuje ich ľahké presúvanie z miestnosti do miestnosti podľa potreby. Potešiť vás môžu aj svojou tichou prevádzkou, takže napríklad aj počas noci nebudete rušení žiadnymi zvukmi. Olejový radiátor je považovaný za bezpečné zariadenie na vykurovanie. Olej v nich je uzatvorený v hermeticky uzavretej nádrži, čo znamená, že nehrozí riziko úniku oleja alebo požiaru.

Čo je ale fakt skutočne obrovským plusom je, že majú vysokú energetickú efektívnosť. Sú schopné udržiavať konštantnú teplotu v miestnostiach a pomerne rýchlo ohrievať vzduch. Tým sa minimalizuje spotreba elektrickej energie a pomáha šetriť náklady na energie. Okrem toho sa aj pomaly olej ochladzuje, takže po vypnutí môžete aj tak čerpať benefity z tepla. Taktiež majú pomerne dlhú životnosť a sú odolné voči opotrebeniu. S minimálnou údržbou vám môžu slúžiť mnoho rokov. Takže sa táto investícia určite vyplatí aj z dlhodobého hľadiska.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané