Inovatívne riešenia pre váš dom a záhradu

Zdieľať
Stylish scandinavian living room with design mint sofa, furnitures, mock up poster map, plants and elegant personal accessories. Modern home decor. Bright and sunny room. Generative AI illustration.
Foto: Freepik

Nielen vy si zaslúžite nejaké novinky, ako je napríklad nové oblečenie, šperky, telefóny a podobne, ale aj vaša domácnosť. Predsa tam trávite dostatok času, takže vybaviť si ju tak, aby sa vám v nej dobre bývalo, je veľkým základom. My vám dáme pár tipov, ako môžete zainvestovať do svojho bývania či záhrady.

Záhrada a exteriér

Tu je toho na výber skutočne veľa, čo si môžete dopriať ako horúce novinky. Kvety, záhradný nábytok, náradie, proste čokoľvek. Samozrejme, z drahšieho súdka môžete zainvestovať do automatického zavlažovacieho systému, solárnych panelov alebo iných smart vecí. Avšak poďme sa na to pozrieť z praktického hľadiska. Počuli ste o krycích plachtách? Ak nie, tak možno je to presne to, čo nemáte, stojí to zanedbateľné množstvo peňazí a je to skutočne výborný pomocník. Krycia plachta je najlepší spôsob ako ochrániť svoj majetok pred zlými poveternostnými podmienkami. Či už auto, drevo, altánok, záhradný nábytok. Proste čokoľvek.

Máte radi opekačky? Kto nie? Veď čo môže byť lepšie ako v lete sedieť na dvore s najbližšími, dať si dobré jedlo a užiť si veľa zábavy? A pokiaľ nemáte na záhrade gril alebo postavené murované ohnisko, nič sa nedeje. Výborným variantom je napríklad prenosné ohnisko, ktoré vám poslúži aj ako gril, a môžete si ho prenášať kdekoľvek, dokonca aj na výlety. Toto je tiež jedna z cenovo dostupných vecí, ktorá nasýti vaše brušká a postará sa aj o zábavu.

Poďme trošku dbať aj na vzhľad. Váš dom si zaslúži inováciu aj čo sa týka vzhľadu. Tým však nemyslíme, aby ste išli premaľovať fasádu, pokiaľ to nie je skutočne nutné. Ale dať si vyčistiť fasádu z času na čas, tak to áno. Predsa domy nie sú nijako kryté pred počasím, prachom a podobne. Čistenie fasády je dôležité pre vaše zdravie, pretože vo fasáde sa usadzujú rôzne plesne, prachy, čo má negatívny vplyv na zdravie. A okrem toho, vyčistená fasáda dá vášmu domu nový nádych, takže to budete mať dva v jednom.

No a na dvor, do záhrady patrí aj vaše auto. A v súvislosti s tým, by sme vám chceli tak jemne pripomenúť, že sa pomaly ale isto blíži zima, a budete musieť svoje auto prezúvať. A pokiaľ už staré zimné pneumatiky nie sú vhodné na tohtoročné prezutie, nemali by ste si zabudnúť zaobstarať nové zimné pneumatiky, ktoré vám poslúžia niekoľko sezón. Hlavne si prezúvanie nenechávajte na poslednú chvíľu.

Interiér

Tak tu sa toho pomeniť dá veľmi ale veľmi veľa. Od kúpy nových dekorácií, po vymaľovanie, premiestnenie nábytku, a tak by sme mohli pokračovať aj ďalej. Ale čo tak napríklad tehlový obklad? Je to celkom pekný refresh pre domácnosť. Napríklad tehlová stena, obklad okolo krbu, za telku, proste hocikde sa vám to bude hodiť. Ak tento obklad dáte na nejakú fádnu stenu, uvidíte, aký šmrnc svojmu domovu dodáte.

Ak rozmýšľate nad nejakými razatnejšími zmenami, veľmi dobrým inovatívnym riešením môže byť v tomto prípade aj nábytok na mieru. Okrem toho, že si budete môcť zaobstarať nábytok, ktorý bude úplne originálny, vďaka tomu, že bude robený na mieru, môžete vo svojej domácnosti získať aj viac miesta a taktiež získať aj viac úložného priestoru.

Krokom vedľa však nie je ani vymaľovanie priestorov, či kúpa rastlín a predmetov, ktoré dizajnovo doplnia váš domov. Ak patríte k tým, čo majú radi zeleň a rastliny a chcete ich mať veľa, mali by ste si zaobstarať regály na kvety, prostredníctvom ktorých si v nich urobíte poriadok a získate oveľa viac priestoru. Kvety v kombinácii s peknými obrazmi a inými predmetmi však môžu dodať vašej domácnosti oveľa väčší šmrnc.

A čo tak nová elektronika alebo spotrebiče? Aj do interiéru si môžete zaviesť inteligentné spotrebiče a riešenia, ktoré vám ušetria energiu. Používanie týchto spotrebičov je veľmi pohodlné a všetko môžete jednoducho kontrolovať a nastavovať pár klikmi z vášho smartfónu. Napríklad si predstavte situáciu, že ste niekde na dovolenke a máte vypnuté kúrenie. Avšak viete, že už sa budete vracať a pochopiteľne, že sa chcete vrátiť do tepla. Na diaľku si napríklad môžete zapnúť infrapanely v kúpeľni alebo v iných izbách a vrátiť sa do teplúčka. Takto to môžete robiť aj v lete s klimatizáciou alebo s inými spotrebičmi. Je to síce možno spočiatku veľká investícia, ale časom sa vám to finančne vráti. Smart domácnosť je skutočne výborná inovácia, ktorú môžete sebe a svojej domácnosti dopriať.

Ale na čo nesmiete zabúdať? No predsa na upratovanie! Darmo si vyzbrojíte domácnosť všemožnými inovatívnymi vecami, pokiaľ v nej nemáte tip-top poriadok. Upratovanie priestorov je veľmi dôležité. Aspoň raz za týždeň-dva si doprajte veľké upratovanie, vďaka čomu bude vaša domácnosť vždy pekný, čistá a vyvoňaná. Proste pripravená na akúkoľvek nečakanú návštevu.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané