Znamenia, ktoré pomáhajú iným a seba zanedbávajú. Nerobte to, zničíte sa

Zdieľať
Znamenia, ktoré pomáhajú iným
Znamenia, ktoré pomáhajú iným a seba zanedbávajú. Nerobte to, zničíte sa Foto: www.freepik.com

Patríte medzi tých ľudí, ktorí sú spokojnejší, keď vidia šťastných ľudí okolo seba, ako keby ste boli na vrchole vy sami? Tak v tom prípade pozor, mali by ste začať myslieť aj sami na seba alebo to s vami zle skončí. Neupozaďujte sa, každá bytosť má právo na šťastie!

Ste takí dobrí, až si ostatní klopú na čelo? Zaujíma vás viac blahobyt druhých, než váš vlastný? Potom s tým začnite niečo robiť. Nie je normálne, aby ste neustále pomáhali druhým a zanedbávali seba. Ktoré znamenia zverokruhu majú najväčšie sklony k tejto životnej chybe?

Vodnár 21. 1. až 20. 2.

vodnár
Znamenia, ktoré pomáhajú iným a seba zanedbávajú. Nerobte to, zničíte sa Foto: www.gettyimages.com

Vodnári vôbec nemyslia na seba a svoje šťastie. Od malička sú vychovávaní v tom, že musia pomáhať druhým a je jedno, čo ich to bude stáť. Preto sa často dopracujú k tomu, že nič nemajú, ale ich okolie sa vďaka ich práci a skúsenostiam má skvele. Pokojne zavrhnú svoje záležitosti, len aby pomohli druhým.

Klasickým príkladom je to, že keď si Vodnár stavia napríklad dom a niekto potrebuje jeho tehly alebo pomoc, tak pokojne zanechá práce na svojom a ide pracovať na cudzom. Predsa neodmietne prosbu niekoho známeho, aj keby on sám kvôli tomu mal mať problémy. Rovnaké je to aj s peniazmi, Vodnár vám dá aj poslednú tisícku a potom bude do výplaty žuť suché rožky. Dôležité pre neho je, že spokojní budete vy. Často je to pre neho až sebazničujúce.

Rak 22. 6. až 22. 7.

rak
Znamenia, ktoré pomáhajú iným a seba zanedbávajú. Nerobte to, zničíte sa Foto: www.gettyimages.com

Raci sú milovníci rodiny a rodinného života, ktorému podriaďujú všetko. Ich deti a partner sú ako zo škatuľky a majú všetko, čo si len zmyslia. Raci sa ale kvôli tomu zanedbávajú a nemajú na seba vôbec žiadny čas. Rodina je pre nich všetkým. To je samozrejme chvályhodné, ale mali by začať myslieť aj sami na seba alebo zle skončia.

Nikto nechce po svojom boku niekoho ztrhaného, bez energie a chuti o seba dbať. Mali by ste teda začať deliť svoj čas a záujem medzi rodinu i seba, alebo by sa mohlo čoskoro stať, že na všetko zostanete sami a váš partner vám utečie za niekým, kto má rád aj sám seba a nevyzerá ako strašiak do kapusty. Je síce skvelé, že vaše deti majú všetko, vy na to ale môžete tiež pekne doplatiť.

Škorpión 24. 10. až 22. 11.

škorpion
Znamenia, ktoré pomáhajú iným a seba zanedbávajú. Nerobte to, zničíte sa Foto: www.gettyimages.com

Škorpióni majú dobrosrdečnosť v povahe. A to až takú, že sa pokojne rozdajú, len aby sa ich okolie malo dobre. Sú to presne tí ľudia, ktorých sa s vami rozdelia o posledný krajec chleba a ešte vám dajú väčší kus, len aby mali istotu, že vy ste poriadne najedení. Bohužiaľ to ale ovplyvňuje ich život, každý ich totiž zneužíva. Ich okolie vie, že Škorpión ich nikdy neodmietne.

Ak chcete mať aj svoj vlastný život usporiadaný a v poriadku, jednoducho musíte myslieť aj sami na seba. Nejde, aby ste sa starali o cudzie a seba zanedbávali, inak zle dopadnete po fyzickej aj zdravotnej stránke. Vaše telo tiež potrebuje niekedy odpočívať, vypnúť a regenerovať, preto na to myslite a naučte sa svojmu okoliu hovoriť nie. Nebojte sa, ono to zvládne aj bez vašej pomoci.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané