Očistiť telo od toxínov a 5 kilogramov schudnúť? Pomôže červená repa a kefír!

Zdieľať
Nápoj z červenej repy a kefíra
Nápoj z červenej repy a kefíra www.gettyimages.com

Za zlým trávením, nadváhou, ale aj oslabenou imunitou, môžu stať toxíny, ktoré sú usadené v tele, predovšetkým v hrubom čreve. Je to dané nezdravým životným štýlom a zaradením nevhodnej stravy, ale na vine sú aj lieky alebo chemikálie, ktoré sú prítomné v ovzduší, pôde i vode. Jedinou cestou, ako toxíny z tela vyplaviť, je diéta založená na vyplavovanie nebezpečných látok z tela. A ktoré produkty pomôžu s upchatými črevami, doplnia potrebné vitamíny a antioxidanty, rozhýbu metabolizmus, ale vďaka ktorým zhodíte počas niekoľkých málo dní až 5 kg?

01 19.jpg

Zdravie za pár korún

Budete sa čudovať, ale základom tejto detoxikačnej kúry nie sú drahé preparáty za niekoľko tisíc korún, ani nepatria medzi inzerované výrobky farmaceutických firiem. Návratom k týmto produktom tiež vzdávame hold našim predkom, ktorí domácich výpestkov a mliečnych výrobkov využívali nielen pre nasýtenie, ale aj v ľudovom liečiteľstve. Čo teda stojí za jedinečným riešením, ktoré odľahčí vášmu telu a navráti stratenú formu? Základom pre očistu organizmu počas 3-7 dní je zázračná červená repa, ktorú dopĺňa kvasený mliečny kefír!

02 10.jpg

Červená repa je domáca lekáreň

Repa je doslova nabitá vitamín C, radu B alebo E, obsahuje rad minerálov ako draslík, vápnik, železo, mangán, horčík, jód alebo selén. Vďaka tomu zvyšuje odolnosť organizmu a posilňuje imunitu, pomáha tiež pri trávení a prečistenie čriev, preukázateľne znižuje cholesterol v krvi. Jej konzumácia je obzvlášť vhodná pri chudokrvnosti alebo liečbe dny.

03 4.jpg

Kefír je lepšie probiotikum ako jogurt

Kefír je kvasený mliečny výrobok, ktorý obsahuje viac probiotík ako jogurt. Pomáha zvýšiť obranyschopnosť organizmu, čo je v tejto dobe viac než žiaduce. Súčasne reguluje činnosť čriev aj krvný tlak, znižuje hladinu cholesterolu, pomáha pri liečbe osteoporózy a reumy. Veľmi priaznivo pôsobí na srdce a kardiovaskulárny systém, vhodný je pri astmatických, ale tak ekzematických diagnózach.

04 3.jpg

Červená repa s kefírom očistí telo už za 3 dni

Ako by mala očistná kúra prebiehať? Mala by trvať 3 až 7 dní, počas ktorých denne skonzumujte 1,5 kg varené repy, 1,5 litra nízkotučného kefíru. Súčasne vypijete počas dňa 1,5-2 litre vody, aby sa mohli toxíny vyplaviť z tela. Strava by mala byť rozdelená do 5-6 jedál za deň, veľmi dobré je si pripraviť smoothie z nastrúhanej repy a premiešané s kefírom. Už po prvých troch dňoch dôjde k očiste čriev a úbytku na váhe cca 5 kg. Kúra by nemala byť dlhšia ako 7 dní, pretože počas týždňa môžete stratiť až 7 kg hmotnosti. Po kúre je vhodné doplniť bielkoviny z kvalitného mäsa (asi 400 g denne) a ostatné vitamíny pomocou citrusových plodov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané