Aké psy sú najvernejšie a ktoré môžu byť nebezpečné?

Zdieľať
Aké psy sú najvernejšie
Aké psy sú najvernejšie a ktoré môžu byť nebezpečné? Foto: www.freepik.com

Mnoho ľudí považuje psy za zvieratá, ktoré sú schopné bezpodmienečnej lásky k ľuďom, na rozdiel od mačiek. Preto nie je prekvapením, že psy sú symbolom vernosti. Pri vypočutí výrazu „verný pes“ si väčšina ľudí ihneď pripomenie Hachika. Ale okrem neho sú aj iné rasy psov, ktoré majú túto vlastnosť.

Nemecký ovčiak

Nemecký ovčiak je najvernejšia psia rasa na svete. Tieto svalnaté psy s výškou 56 až 66 centimetrov sú od prírody vyrovnané, aktívne, ľahko sa učia a sú podozrievaví voči cudzím ľuďom. Túžba slúžiť majiteľovi a inteligencia sú spojené s nebojácnosťou a túžbou byť užitočný.

Sú pokojní, sebavedomí a vždy lojálni. Niet divu, že o nemeckých ovčiakoch rozpráva toľko hrdinských psích príbehov, ktorí by pre svojich ľudí urobili čokoľvek. Sú prezývaní „lepkaví psi“, pretože so svojim majiteľom zostanú vždy krok za krokom. Keď je pes správne vycvičený a majiteľ mu poskytne čo najviac času, nenájdete na svete vernejšie zviera.

nemecký ovčiak
Aké psy sú najvernejšie a ktoré môžu byť nebezpečné? Foto: www.gettyimages.com

Čau čau

Vyzerajú veľmi roztomilo, ale majú pomerne zlú povahu. Dospelý Čau čau nového majiteľa ignoruje. Je to zdržanlivý, nezávislý pes, ktorý môže byť tvrdohlavý. Zástupcovia tejto rasy sa môžu veľmi pripútať k osobe a môžu byť agresívni, keď majú pocit, že sú, alebo ich majiteľ, v nebezpečenstve. Aj keď vyzerajú ako roztomilé plyšové hračky, majú úplne odlišnú povahu. V posledných rokoch sa zlepšil ich temperament, a je predpokladané, že tieto psy môžu byť kvôli nedostatku výcviku a socializácie v mladom veku zlí. Ak sú už od mladosti zavedení k deťom, mačkám a ďalším domácim miláčikom, je možné problémom predísť.

Čau čau
Aké psy sú najvernejšie a ktoré môžu byť nebezpečné? Foto: www.gettyimages.com

Husky

Obvykle nie sú agresívne, ale je nepravdepodobné, že by s novým majiteľom vybudovali dobrý vzťah. V nesprávnych rukách môže pes tejto rasy začať vykazovať nevhodné správanie. Husky radšej uteká a žije na ulici ako u nového majiteľa.

husky
Aké psy sú najvernejšie a ktoré môžu byť nebezpečné? Foto: www.gettyimages.com

Rotvajler

Aj keď sú rotvajleri na zozname najnebezpečnejších psích plemien, sú pri správnom výcviku a socializácii najlepšími zvieratami pre rodiny a ľudí. V USA, kde je táto rasa veľmi obľúbená, sú tieto psy považované za veľmi spoločenské a verné. Tieto robustné a inteligentné psy sú v skutočnosti veľmi citlivé a neradi sú sami doma. Treba však mať na pamäti, že rotvajler môže veľmi nepredvídateľne reagovať, keď má pocit, že jeho pán je v nebezpečenstve.

rotvajler
Aké psy sú najvernejšie a ktoré môžu byť nebezpečné? Foto: www.gettyimages.com
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané