Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ak sa vám snívalo so mŕtvom, neberte to na ľahkú váhu! Snaží sa vám naznačiť toto

reklama:
Ak sa vám snívalo so mŕtvom
Ak sa vám snívalo so mŕtvom, neberte to na ľahkú váhu! Snaží sa vám naznačiť totoFoto: www.gettyimages.com

Hľadáte vo svojich snoch náznaky budúcnosti? Alebo veríte, že sny sú tu na to, aby sme sa vysporiadali s minulosťou? Sen o zosnulom sa stáva pomerne často a obvykle vyvoláva silné emócie. Čo to znamená stretnúť mŕtvych ľudí v snoch?

Sny o mŕtvych

Niekedy snívame o niekom, kto nám chýba a kto je navždy preč. Mama, otec, babička, sestra, kamarát – ktokoľvek to bol, hrali v našich životoch dôležitú úlohu a boli nám nablízku. Po smrti tohto človeka je spánok jedinou možnou formou „stretnutia“ – niekedy môžeme milovaného opäť vidieť, rozprávať sa s ním, dotýkať sa ho. Cítiť, ako by sme boli opäť vedľa neho. Taký sen môže byť taký príjemný, že sa nám nechce zobudiť. Stáva sa však aj to, že sa zmení na nočnú moru a zosnulý sa objaví za veľmi nepríjemných okolností. Nie raz sa tiež stane, že v našom sne hráme rolu mŕtveho. Ako interpretovať také sny?

Rôzne interpretácie

Vďaka snom môžeme vidieť, čomu vlastne naše vedomie čelí. Niekedy sú to problémy a myšlienky, na ktoré sa dennodenne nezameriavame, aspoň navonok.

Sen o zosnulom je bežný jav. Ide však o pomerne všeobecný problém. Stojí za to bližšie sa pozrieť na to, čo sa stalo vo sne.

Naše babičky vždy vedeli, že sen so zosnulým je symbolom varovania pred nebezpečenstvom. Ide o posolstvo z druhého sveta o nastávajúcich zmenách vo vašom živote. Týmto spôsobom sa zosnulý pokúša odovzdať informáciu do sveta živých – varovať alebo podporiť.

Vo sne je ťažké ovládať sa, ale mali by ste sa pokúsiť pozorne počúvať a pamätať si všetko, čo vám bolo povedané. Veľmi často sa totiž stáva, že to, čo vo sne počujeme, sa aj v skutočnosti splní. Nesnažte sa ísť za zosnulými, je to zvestovanie choroby, zlyhania alebo bezprostrednej smrti.

V jednej z encyklopédií týkajúcich sa slovanskej kultúry existuje nasledujúce odporúčanie: „Ak sa zosnulý objavil vo vašom sne, pozrite sa na jeho nohy. Ak tam nie sú, alebo ak namiesto nich vidíte kopytá, vedzte, že zlo je na vzostupe. Vyháňajte ich, prežehnajte sa a povedzte modlitbu, ktorú poznáte.“

Sen o zosnulom rodičovi

Ak snívate o zosnulom rodičovi, pravdepodobne potrebujete pomoc a podporu v ťažkej situácii. Neviete však, na koho sa so svojím problémom obrátiť. Sen zosnulej matky možno interpretovať ako túžbu a potrebu emocionálnej podpory. Otec je zase symbolom podpory v ťažkých situáciách. Samozrejme, sny zosnulého rodiča môžu tiež jednoducho vyplynúť z túžby.

Sen o mŕtvom dieťati

Mŕtve dieťa zjavujúce sa vo sne je vyjadrením túžby po úlomku detskej duše. Keď snívate o mŕtvom dieťati, je to pravdepodobne prejav túžby po dobe bezstarostnosti, hravosti a radosti. Možno ste zavalení prílišnou zodpovednosťou.

Spánok, v ktorom je snívajúci mŕtvy

Taký sen je určite deprimujúci a dokáže účinne vystrašiť. Obávať sa však naozaj nemusíme. V snoch je často opačný princíp. Smrť znamená nový život, začiatok zmien. Taký sen ohlasuje koniec problémov a predpovedá znovuzrodenie.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Frenky
Autor Dátum 5. júna 2023

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Dobre Rady a Napady logo
Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.