Nevyhadzujte ich, je to skutočný poklad vo vašom dome. 7 dôvodov, prečo by ste ich nemali zahadzovať

Zdieľať
silica
silica Foto: www.gettyimages.com

Tieto malé guličky, ktoré sa obvykle nachádzajú v papierových vreckách, nie sú len obyčajné plastové kúsky. Je to vlastne silikagél, typ silikagélu so sušiacimi vlastnosťami používaný na odstránenie a udržanie vlhkosti vonku. Často ich preto nájdeme v nových topánkach, kufroch alebo taškách. Silikón má však oveľa viac využitia než len ochranu nových produktov pred vlhkosťou, takže papierové vrecko s jeho obsahom sa neoplatí vyhodiť.

Aplikácia silikagelu, vlhké okná

V aute môžete použiť silikagél na vysušenie zahmlených skiel, dať do toho pár sáčkov a nebude problém. Elektronický produkt môže tiež pomôcť zachrániť váš telefón, ak zmokne, napríklad v daždi alebo keď spadne do vody. V takom prípade ho vložte do vzduchotesnej nádoby spolu so silikónovou guličkou. Gél môže tiež pomôcť chrániť jemnú elektroniku, ako sú notebooky alebo fotoaparáty, pred vlhkosťou.

Fotografie a dokumenty

Silikón tiež chráni papierové fotografie a dokumenty pred vlhkosťou. Uchovávaním niekoľkých vrecúšok silikónových granúl vo fotopúzdre môžete zabrániť žltnutiu a zošednutiu vašich fotografií a dlhšie si zachovajú svoju farbu a lesk. Toto pravidlo platí aj pre ukladanie dokumentov a kníh a silikón vám tiež môže pomôcť zbaviť sa nepríjemných zatuchnutých pachov.

Kozmetika a nástroje

Silikón je tiež užitočný na sušenie make-upu a nástrojov, ktoré nemajú rady vlhkosť.

Oblečenie a uteráky

Môže tiež pomôcť udržať oblečenie a uteráky suché, najmä ak máte doma problémy s vlhkosťou.

Mokré topánky

Môže tiež pomôcť vysušiť mokré topánky, stačí do nich vložiť vrecko so silikagélom.

7 dôvodov, prečo by ste nemali zahadzovať gélové sáčky z krabíc od nových topánok!

gélové sáčky
7 dôvodov, prečo by ste nemali zahadzovať gélové sáčky z krabíc od nových topánok! Foto: www.gettyimages.com

Gélové sáčky sa silice gélom nájdeme v krabici od topánok a zvyčajne ich odhodíme, pretože si myslíme, že sú nám zbytočné a toxické. Pravda je však iná, nie sú toxické. Obsahujú oxid kremičitý a ten má schopnosť absorbovať a zadržiavať vlhkosť. Ako ich môžeme využívať inak?

1. Dajte ich medzi uteráky

Preventívne vložte niekoľko vrecúšok medzi uteráky v skrini a zabránite vlhnutie a zápachu.

2. Predĺži životnosť žiletky

Často si možno nechávate žiletky na mieste okolo vane, kde je mokro. Vezmite si všetky žiletky a vložte ich do plastovej nádoby s niekoľkými gélovými sáčky oxidu kremičitého.

3. Zadrží vlhkosť z mokrého mobilu

Je oveľa efektívnejšie ho vložiť do pohára s oxidom kremičitým ako do nádoby s ryžou.

4. Dajte ich do vašej športovej tašky

Prebytočnú vlhkosť vašich topánok je ochránená. Baktériám sa ľahšie darí prežiť vo vlhkom prostredí, takže iba pekne vložte tieto vrecká do tašky a zbavíte sa ich. Odstrániť by mali aj zápach.

5.Vložte ich medzi staré fotografie.

Staré fotky sa časom znehodnotí a na kvalite to poznať. Dajte si pár sáčkov do krabice so starými fotkami, ochránite ich pred vlhkosťou, ktorá ich môže zničiť.

6. Žiadne zahmlené okná v aute

Zahmlené okná v aute sú príčina vlhkého obdobia. To platí pre všetkých vodičov a môžeme povedať, že vrecúška sa silice gélom sú vaše záchrana. Nečakajte na klimatizáciu pridajte tieto vrecká pod čelné sklo a vaše okná sa nebudú zahmlievať. Navyše ušetríte čas.

7. Vložte medzi MAKE UP

Každá žena, by mala mať jeden alebo dva sáčky v taštičke od make upu na zabránenie tvoreniu hrudiek v púder.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané