Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dajte si POZOR! Rúška spôsobujú toto ochorenie, ktoré nemožno liečiť

reklama:
Dajte si POZOR!
Dajte si POZOR! Rúška spôsobujú toto ochorenie, ktoré nemožno liečiťFoto: www.gettyimages.com

Nemecká špecialistka Doktorka Margarite Griesz-Brisson sa špecializuje na neurofyziológiu a neurotoxikologiu. Nedávno natočila video na tému účinkov rúšok na náš mozog. Jej závery sú viac než zaujímavé.

Opätovné vdychovanie vzduchu, ktorý sa nám drží pod rúškom, vedie k nedostatočnému okysličeniu nášho mozgu. Naše nervové centrum ako všetci vieme je na jeho nedostatok veľmi citlivé. Čo ale málokto vie je fakt, že existujú nervové bunky, ktoré nemôžu bez kyslíka prežiť dlhšie ako 3 minúty.

Varovnými signálmi, ktoré nás upozorňujú na to, že nie je niečo v poriadku, sú napríklad bolesti hlavy, ospalosť, závrat, ťažkosti so sústredením a oneskorená reakčná doba. Ak sa však tento stav bez kyslíka stane bežnou záležitosťou, všetky tieto príznaky zmiznú. To ale neznamená, že by problém zmizol. Funkcia mozgu zostáva stále zlá a nedostatok kyslíka pokračuje.

Vývoj neurodegeneratívnych ochorení trvá roky, dokonca aj desaťročia. Ak si dnes nepamätáte svoje telefónne číslo, znamená to, že proces degenerácie vášho mozgu začal už pred 20 alebo 30 rokmi. Možno si myslíte, že na nosenie rúšok ste si už zvykli a dýchať cez ne vám už nevadí. Faktom ale je, že degeneratívne procesy v mozgu sa zosilňujú a pokračujú každým momentom keď mozog nemá dostatok kyslíka.

Doktorka  tiež hovorí, že ona sama nenosí rúško, potrebuje totiž svoj mozog na premýšľanie. Chce jasne myslieť, keď sa stará o svojich pacientov. Neexistuje totiž žiadna výnimka týkajúca sa nosenia rúšok, nedostatok kyslíka je jednoducho nebezpečný pre všetky mozgy.

Podľa lekárky ide o problém predovšetkým u detí a dospievajúcich, ktorí majú extrémne aktívny a prispôsobivý imunitný systém. Navyše sú ich mozgy neuveriteľne aktívne, pretože sa majú čo učiť. Mozog dieťaťa alebo adolescenta túži po kyslíku oveľa viac než mozog dospelého.

Dieťa potrebuje mozog, aby sa učilo a mozog potrebuje kyslík, aby fungoval. K tomu podľa lekárky netreba ani štúdie. Je to jasná vec, ktorú sme sa všetci učili v školách. Vedome a zámerne vyvolané hladovanie kyslíkom predstavuje absolútne zdravotné riziko a absolútnu lekársku kontraindikáciu.

V medicíne absolútna kontraindikácia znamená, že tento liek, terapia, metóda alebo opatrenia by sa nemali používať a ich použitie nie je povolené. Aby celá populácia bola nútená používať absolútnu lekársku kontraindikáciu, musia k tomu existovať presné a vážne dôvody, ktoré musia byť predložené príslušným medzidisciplinárnym a nezávislým orgánom na overenie a povolení.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Frenky
Autor Dátum 18. januára 2023

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.