Ako na dokonalé pery?

Zdieľať
Babelipswatch_1024x1024.jpg

S kvalitnou starostlivosťou a dokonalým líčením sa stanú zmyselným lákadlom

Viete, ako ich rozžiariť?
Chladné tóny rozžiaria zuby

Paris lip swatch x1080 600x600_974549bf da06 4906 98fd 8f937210eb86_grande.jpg

Nalíčené ústa automaticky priťahujú pozornosť tiež k zubom. Aby sa krásne bielo rozžiarili a nemali žltkastý tón, môžete im pomôcť aj správne zvoleným farebným odtieňom. Všeobecne platí – čím intenzívnejší je nádych rúžu domodra, tým zuby vyzerajú belšie. Ak práve nemáte zúbky ako perličky, tak napríklad u červených odtieňov radšej zvoľte studenú malinovú červeň miesto teplého jahodového tónu. Pozor dávajte aj na oranžové a marhuľové farebné odtiene.

Babelipswatch_1024x1024.jpg

S púdrom vydrží rúž dlhšie
Pery pred líčením najskôr poprášte troškou púdru. Vďaka tomuto nemastnému základu k nim rúž lepšie priľne. Farbu nanášajte na napudrované pery špeciálnym štetčekom. Na ústa potom pritlačte papierový kozmetický obrúsok a znovu ich prepudrujte. Týmto fígľom upevníte prvý nános farby. Na záver pery ešte raz pretrite finálnou vrstvou rúžu.

Lesk pery krásne rozžiari
Aby rúž po nanesení ešte intenzívnejšie žiaril, použite trochu bezfarebného lesku. Po nalíčení vložte do úst prst, stlačte pery a prst vysuňte – prebytočná farba tak neostane na zuboch.

600x600.jpg

Korektor zamaskuje vrásky
Ak vás štvú vrásky okolo pier, dajú sa zamaskovať béžovým korektorom. Korektor naneste na vrásky a jemne ho poklepávaním bruškami prstov aplikujte do pleti. Potom zľahka prepudrujte. Znovu použite kontúrku a naneste rúž.

Jemná masáž vyhladí pery
Pleť pier neobsahuje žiadne mazové žliazky a sú tenšie aj krehkejšie než akákoľvek iná partia pokožky. Veľmi ľahko a rýchlo preto môžu vyschnúť a popraskať. Preventívne im teda občas doprajte jemný peeling a každý deň ich ľahko masírujte 30 sekúnd ultra mäkkou a vlhkou zubnou kefkou. Potom ústa poklepaním uterákom osušte a aplikujte výživný a regeneračný balzam. Masážou sa odstránia odumreté čiastočky kože, pokožka sa prekrví a prepožičiate jej ružový nádych sviežosti.

Kontúrka pery vytvaruje

Crayon a levres rouge a levres copie.jpg

Aby pery vyzerali opticky plnšie, obtiahnite kontúrkou vo farbe ružového dreva tvar úst tesne nad líniou pier. Tým zároveň zabránite tomu, aby sa rúž rozmazal či rozpíjal. Potom pery rovnomerne vyplňte rúžom pomocou štetca a pre ešte efektnejší optický objem aplikujte do srdiečka pier bezfarebný lesk. Tak vaše pery dostanú tú pravú „šťavu“.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané