Zbavte telo prebytočnej vody v 3 jednoduchých krokoch. Kilá pôjdu dole

Zdieľať
Zbavte telo prebytočnej vody
Zbavte telo prebytočnej vody v 3 jednoduchých krokoch. Kilá pôjdu doleFoto: www.freepik.com

Nejde vám chudnutie tak, ako by ste si predstavovali a ručička na váhe stojí dlhšiu dobu na jednom mieste? Možno máte v tele viac vody, než je optimálne. Poradíme vám postup, ako sa prebytočnej vody v tele najlepšie a najefektívnejšie zbaviť.

Prebytočná a zadržiavaná voda v podkoží je problém, ktorý riešia spravidla ženy. Často je spájaná s komplikovaným znižovaním hmotnosti, opuchmi a celulitídou. Ak je nadbytok vody v tele dlhodobý, môže to ovplyvniť nielen váš vzhľad, ale aj ohroziť zdravie srdca. Situáciu však môžete zmeniť vlastným pričinením, a to zmenou životosprávy, správnym výberom potravín a taktiež dostatkom pohybu.

Aká močopudná zelenina je vhodná na odvodnenie tela? Inšpirujte sa v nasledujúcom videu:

Kde sa berie nadbytočná voda

Bez vody nemožno žiť, to je veľká pravda. Čo sa týka nášho organizmu, voda ho dokáže liečiť, ale keď je jej viac, než je žiaduce, môže byť aj na obtiaž. Príjem a výdaj tekutín by mali byť v tele vždy v rovnováhe. V prípade zlého životného štýlu však často začne organizmus zadržiavať nadmerné množstvo vody. A aké sú najčastejšie prejavy, ktoré vás na túto nezrovnalosť upozornia?

Pomalé chudnutie a nadmerné potenie

Kilá vám nejdú dole, hoci sa hýbete a jete zdravo? Sužuje vás aj nadmerné potenie? Na vine môže byť zadržiavaná voda vo vašom tele, ktorá efektívne spaľovanie značne komplikuje. Pokiaľ vodu z tela dostanete von, úbytky na váhe budú konečne znateľné a nepríjemné potenie sa zníži.

Opuchy končatín

U niektorých jedincov sa prejavuje nadbytok vody v tele opuchmi, najčastejšie nôh. Niekedy ide len o pocit ťažkých nôh bez viditeľných zmien, avšak častokrát je opuch taký veľký, že si nejde obuť nohy, či zložiť prstienok.

Celulitída

Ďalším nepríjemným prejavom tohto stavu je aj nevzhľadná celulitída. Spravidla sa týka žien a je jedno, či sú štíhle alebo pri tele. Príčinou je jednoducho nadbytok vody v tele! Pokiaľ chcete mať pevné bruško, stehná aj zadoček, urobte všetko pre to, aby sa voda z tela čo najskôr vylúčila. Držíte v podkoží až veľa vody, čo negatívne ovplyvňuje vaše srdce, zdravie aj vzhľad? Skúste zapracovať na správnej strave, zaradiť močopudnú zeleninu a zbaviť sa prebytočnej vody v tele!

Dodržujte správny pitný režim

Napriek tomu, že chcete bojovať s nadbytočným množstvom vody v tele, je dôležité, aby ste dostatočne pili. Pokiaľ je telo dehydrované, zadržuje v sebe vody nadbytok. Denne by ste teda mali vypiť minimálne 1,5 litra vody či nesladených nápojov. Celkom určite sa vyhnite presladeným limonádam, džúsom a tiež alkoholu.

Dbajte na kvalitnú stravu

Správne zložený jedálniček ovplyvňuje nielen naše celkové zdravie, ale aj to, ako sa cítite. Zamerajte sa hlavne na pestrú a výživnú stravu. Pravidelne zaraďujte bielkoviny, zdravé tuky a komplexné sacharidy s vlákninou. Vyhýbajte sa presoleným a príliš koreneným jedlám a neholdujte ani vyprážaným pokrmom a fastfoodom. Rovnako tak by ste mali značne obmedziť jednoduché cukry a nejesť napríklad sušienky, dezerty, torty či ďalšie sladkosti.

Zaraďte potraviny na odvodnenie

Tým, že zaradíte do svojho jedálnička potraviny, ktoré sú močopudné, pomôžete organizmu na náležité odvodnenie. Ide napríklad o ovocie s vysokým podielom vody, teda vodný melón, marhule, paradajky, šalátové uhorky, šalát, špargľa, červená repa, rukola či cuketa. Rovnako je vhodná ryža natural a bylinkové čaje. Pomôže vám nielen žihľavový, ale aj púpavový, zelený či prasličkový.

Zdroj: ncbi.nlm.nih.govwww.efia.cz, www.femina.cz,  www.mojezdravi.cz

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané