Zbavte sa ovisnutého krku a vrások bez operácie. Je to úplne jednoduché

Zdieľať
Zbavte sa ovisnutého krku a vrások
Zbavte sa ovisnutého krku a vrások bez operácie. Je to úplne jednoduché Foto: depositphotos.com

Tvorba vrások a ovisnutý krk môžu prezradiť váš pribúdajúci vek, ktorý by ste pred ostatnými najradšej utajili. Zabudnite na možnosť operácie! Máme pre vás jednoduché riešenie, vďaka ktorému váš dekolt spolu s krkom budú vyzerať opäť mladistvo a sviežo. Presvedčte sa o tom sami!

Dlhovekú mladosť neudržíte žiadnou drastickou diétou. V oblasti krku a dekoltu je koža tenšia a jemnejšia, čo už samo o sebe vyžaduje patričnú starostlivosť. Bojujte proti vráskam a ovisnutému krku z pohodlia domova. S nasledujúcimi trikmi bude váš krk opäť vyzerať krásne a zvodne!

Vyskúšajte podľa videa jednoduchú, a napriek tomu účinnú masáž krku:

Peeling a hydratácia pokožky

Aby ste mali pokožku hebkú a bez jedinej vrásky, je dôležité ju náležite čistiť a hydratovať. Raz týždenne si preto vyhraďte čas len pre seba a doprajte svojej pokožke peeling. Efektívne odstráni mŕtve bunky, vďaka čomu bude pleť vyhladená a svieža. Potom je potrebné pokožku tiež dostatočne hydratovať krémom. Hydratovaná pokožka totiž nepovolí, aby sa objavila jediná vráska!

Vypnutie pokožky vodou

Skvelým trikom na vypnutie pokožky je sprchovanie so striedavo teplou a studenou vodou. Zmeny teplôt spôsobia prekrvovanie v danej oblasti a dokonalé vyhladenie kože. Spoločne s masírovaním tak budete môcť svoj krk a dekolt čo nevidieť ukazovať s pýchou.

Cviky proti vráskam

Cvičenie a posilňovanie má pre telo hneď niekoľko benefitov. Dokážete si pri nich oddýchnuť, krásne vytvarujete dané partie a spomalíte proces starnutia. Cviky na tvár, krk a dekolt vám zaberú iba pár minút každý deň a s výsledkom budete viac ako spokojné!

Jedným z osvedčených cvikov na ovisnutú kožu a vrásky na krku je zaklonenie hlavy, položenie rúk na dekolt a vyťahovanie brady nahor. Po 7 sekundách naťahovania povoľte a zopakujte ešte 10-krát. Pomôcť si môžete aj hydratovaním pokožky.

Pozor na opaľovanie

Kto by sa rád neopaľoval na krásne hrejúcom slnku. Aj keď sa môže zdať, že je táto činnosť absolútne neškodná, opak je pravdou. Pokiaľ nebudete pokožku chrániť opaľovacím krémom a dostatočne ju hydratovať, veľmi skoro sa na nej podpíše samotné slnko, ktoré ju vysušuje. Výsledkom bude tvorenie vrások, dokonca v skorom veku.

Bradu hore!

Vrásky a ovisnutá koža na krku sa tvoria tiež častým skláňaním hlavy. V dnešnej dobe je táto príčina vzniku častá, pretože je spôsobená predovšetkým pozeraním do mobilu. Ak idete, snažte sa držať bradu vzpriamene. O to isté sa snažte aj v sede. Bude to mať pozitívny efekt ako na vašu pokožku, tak aj na chrbticu, ktorú zbytočne krivíte.

Zdroj: m.magazinplus.cz, prozeny.cz, oblicejovajoga.cz

Ovisnutý krk
Ovisnutý krk a vrásky. Zbavte sa ich bez operácie, nie je to až tak ťažkéFoto: www.gettyimages.com

Keď sa hovorí o „ovisnutom krku“ alebo nadbytočnej koži na krku, môže to byť spôsobené viacerými faktormi, vrátane starnutia, genetiky, strátou váhy, alebo životným štýlom. Poďme sa pozrieť na hlavné príčiny:

  1. Starnutie: S vekom prichádza strata elasticity kože a zmenšenie produkcie kolagénu a elastínu v tele. To môže viesť k tomu, že koža na krku stráca svoju pevnosť a začne visieť.
  2. Genetika: Sklon k určitým typom pokožky, vrátane jej elasticity a hustoty, môže byť dedičný. Ak majú vaši blízki problémy s ovísajúcou kožou na krku, je možné, že budete mať podobné skúsenosti.
  3. Strata váhy: Rýchla alebo významná strata váhy môže zanechať nadbytočnú kožu, ktorá môže ovísať, vrátane oblasti okolo krku.
  4. Životný štýl a expozícia slnečnému žiareniu: Faktory ako fajčenie, nadmerná expozícia slnku bez ochrany, alebo nedostatočná starostlivosť o pokožku môžu urýchliť proces starnutia kože a viesť k jej ovísaniu.

Existuje niekoľko spôsobov, ako zmierniť alebo zlepšiť vzhľad ovísajúcej kože na krku, vrátane kozmetických procedúr, chirurgických zákrokov, ako aj zmeny životného štýlu a domácej starostlivosti o pokožku. Ak je to pre vás dôležitá téma, odporúča sa poradiť sa s dermatológom alebo plastickým chirurgom, ktorý vám môže poskytnúť informácie o vhodných možnostiach liečby pre váš konkrétny prípad.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané