Zaútočte ananásom na nadbytočné kilá!

Zdieľať
Skvelý ananás

Na ananáse si ako prvý pochutnávali indiáni z Ameriky. Do Európy ho prvýkrát priviezol Krištof Kolumbus, spoločne so zemiakmi, kukuricou, paradajkami či paprikou …

Skvelý ananás
https://www.gettyimages.com/

Ananás je plný vody, je v ňom ale zároveň plno vitamínov (A, B1, B2, E, C) a prírodného cukru, obsahuje sacharidy, vlákniny, bielkoviny a minerálne látky, ako je draslík, vápnik, železo a fosfor. Bolí vás brucho a máte hnačku? Pomôže vám ananás. Dokáže totiž optimálne regulovať činnosť čriev. Ak vás hnevá slinivka, pomôže vám tiež.

Je dobrou prevenciou proti infarktu a výrazne podporí vašu diétu.Spoločne s melónom je najlepším pomocníkom v boji proti prebytočným kilogramom.

Prírodné anabolikum

Ananás je pomocníkom pri tvorbe svalovej hmoty a zlepšenie fyzickej výkonnosti, niekedy je preto nazývaný „prírodným anabolikom“ .Pomáhá aj pri obnove tkanív, stáva sa preto liečebným prostriedkom pri artritíde kĺbov a problémoch pohybového aparátu.

Jeho pravidelná konzumácia je výbornou prevenciou proti svalovej ochabnutosti a kĺbových problémov. Ananás bráni nadmernému zadržiavaniu vody v tele a stimuluje jej vylučovanie, zabraňuje opuchom tkanív.

Jeho schopnosť detoxikácie a odvodňovanie ho robí ideálnou súčasťou čistiacich kúr a prevenciou civilizačných chorôb, ako sú rakovina a artérioskleróza.

Je skvelý v kokteiloch

Ananás mierne dráždi pokožku, ak vám ananásová šťava kvapne do oka, ihneď si ho vypláchnite. Vďaka tejto svojej schopnosti dokáže pôsobiť proti stareckým Fľakom alebo škvrnám na koži.Aby vás nedráždil a nepálil vás v ústach, kombinujte ho najlepšie s banánom, jablkom a medom. V prírodnom stave je ananás skvelý v kompótoch, pohároch, pudingoch a tortách.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané