Vysporiadajte sa s bradavicami raz a navždy

Zdieľať
Vysporiadajte sa s bradavicami raz a navždy
Vysporiadajte sa s bradavicami raz a navždy Foto: depositphotos.com

Bradavice trápia nejedného z nás, sú spôsobené vírusmi (rôznymi typmi ľudských papilomavírusov) a sú celkom dosť nákazlivé.

Na našej imunite potom závisí to, ako veľmi sme na ne citliví. Obvykle tiež záleží na tom, kde sa nám bradavice objavia. Najviac nám asi vadia na tvári, zatiaľ čo na iných častiach tela ich môžeme skryť (nohy, chodidlá, ruky, genitálie). Napriek tomu sú nepríjemné na ktoromkoľvek mieste a všetci túžime po tom, aby sme sa ich zbavili raz a navždy. A to najlepšie prírodnou cestou.

Plantar_wart_causing_foot_pain_in_child.jpg

Lastovičník väčší

Asi najznámejší bylinkou na liečenie bradavíc je lastovičník . Táto rastlina, ktorá rastie hojne na medziach aj v záhradách, obsahuje alkaloidy izochinolinového typu a okrem iného dokáže šťava z lastovičníka leptavým účinkom odstrániť bradavice. Stačí priložiť odtrhnutú stonku rastliny k bradavici. Pozor len na to, aby sa vám šťava nedostala do očí, tam by mohla byť nebezpečná.

Rostopasca negi.jpg

Ananás

Účinné látky, ktoré dokážu odstraňovať bradavice, obsahuje aj ananás . Čerstvý ananás nakrájajte na kolieska a šťavou z neho potierajte bradavicu niekoľkokrát denne. Môžete tiež kúsok ananásu priložiť priamo na bradavicu, obviazať a nechať pôsobiť cez noc. Bradavica by mala zmiznúť.

Pineapple fruit.jpg

Banánová šupka

Rovnakého účinku dosiahnete s  banánovou šupkou . Odkrojte kúsok šupky a priložte ju vnútornou stranou k bradavici. Obviažte a nechajte pôsobiť najlepšie cez noc. Opakujte aj niekoľko nocí, kým sa bradavice nezbavíte.

21 3.jpg

Zemiaky

Kúsok čerstvého surového zemiaka priložte na bradavicu a obviažte. Nechajte pôsobiť až 12 hodín. Potom vymeňte za čerstvý kúsok zemiaku a opakujte dovtedy, kým bradavice nezmiznú.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané