Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Sociálna poisťovňa už vypláca novú dávku, o otcovské treba požiadať a splniť zákonné podmienky na jej priznanie

reklama:
Sociálna poisťovňa
Sociálna poisťovňa už vypláca novú dávku, o otcovské treba požiadať a splniť zákonné podmienky na jej priznaniewww.facebook.com

Novú otcovskú dávku dostalo zo Sociálnej poisťovne už prvých tritisíc oteckov, ktorí o dávku požiadali a splnili zákonné podmienky na jej priznanie. Od 1. novembra minulého roka, odkedy sa nová legislatíva začala uplatňovať, zaevidovala Sociálna poisťovňa približne 3 500 žiadostí a nárok priznala v 3 028 prípadoch.

V poslednom mesiaci minulého roka tak Sociálna poisťovňa vyplatila túto dávku v celkovej sume viac ako 796-tisíc eur v priemernej výške 393,52 eura. V tlačovej správe o tom informoval hovorca Sociálnej poisťovne Martin Kontúr.

Otcovské je nový typ dávky, ktorý poisťovňa poskytuje otcovi z dôvodu starostlivosti o dieťa maximálne dva týždne v období šiestich týždňov po narodení dieťaťa. Na rozhodnutie o dávke má Sociálna poisťovňa lehotu 60 dní. V prípade tzv. otcovského Sociálna poisťovňa nesleduje, či matka dieťaťa zároveň poberá materskú dávku alebo rodičovský príspevok.

Otcovia detí môžu požiadať Sociálnu poisťovňu o vyplácanie tzv. otcovského prostredníctvom tlačiva zverejneného na webovej stránke Sociálnej poisťovne.

Zdroj: SITA

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Frenky
Autor Dátum 27. januára 2023

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.