Patrí k najlepším surovinám pri príprave jedla, ale pre jeho super liečivé účinky ho možno použiť aj inak

Zdieľať
Olivový olej
https://www.gettyimages.com/

Správna funkcia čriev

Lyžica oleja každé ráno na lačný žalúdok podporí činnosť čriev a pomáha pri gastritíde, podráždenia žalúdka, zápche, nadúvania a pálenia záhy. Môžete ochutiť aj kvapkou citrónovej šťavy.

Prečistí zvukovod

Pri upchatom zvukovode stačí nakvapkať do ucha 20 kvapiek vlažného olivového oleja, položte sa na 5 minút na bok ošetreným uchom hore. Potom sa otočte, aby olej vytiekol. Pri bolestiach ucha namočte vatový tampón do oleja a pridajte 5 kvapiek levanduľovej esencie. Tampón zasuňte do zvukovodu a vyčkajte, až bolesť ustúpi.

Pre podporu žlčníka

14 dní ráno a večer užívajte 1 polievkovú lyžicu olivového oleja. Ďalšie tri dni potom pite ráno po malých dúškoch 1/8 l olivového oleja. Nasledujúce dve hodiny zostaňte na lôžku, obráťte sa na pravý bok a na pečeň prikladajte teplé obklady. Kúru je potrebné vykonávať pod lekárskym dozorom – vypudzovanie kameňov pôsobí aj značné bolesti.

Ako pleťový olej

Na 2 lyžice olivového oleja nakvapkajte 4 kvapky 100% levanduľového oleja a dobre premiešajte. Zmesou ošetrujte kožu, môžete potierať ekzémy aj popáleniny. Olej možno pripraviť na niekoľko dávok dopredu, musí však byť uchovávaný v chlade.

Ústny olej

Používa sa namiesto ústnej vody ráno a večer alebo podľa potreby. Ku 2 lyžiciam panenského olivového oleja pridajte 3 kvapky 100% prírodného čajovníkového (tea-tree) oleja a 1 kvapku 100% prírodného oleja z klinčekov, zmiešajte a môžeme použiť. Zmes môžeme pripraviť dopredu, musí však stať v chlade.

Olej do kúpeľa

Na regeneráciu kože je vhodné pridávať do kúpeľa lyžicu panenského olivového oleja s 2 lyžicami mlieka. Môžete pridávať aj iné éterické oleje, vždy po 2 kvapkách.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané