Ešte nemáte doma tea tree olej? Chyba!

Zdieľať
Tea tree olej

Môže sa vám hodiť pri mnohých príležitostiach. Uzdravuje a pomáha ku kráse.

Tea tree olej
https://www.gettyimages.com/

Viete, po čom siahnuť, keď vás trápia lupiny alebo Vás bolí hlava? Kúpte si tee tree olej. Vďaka nemu už vás nikdy nič neprekvapí.

Skvele vám poslúži pri drobných odreninách i menších popáleninách. Ak trpíte na opary, tee tree olej vás ich zaručene zbaví.

Zabraňuje paradentóze

Paradentóza alebo boľavé zuby či ďasná nie sú žiadna sranda. Zmiernite bolesť a krvácanie tým, že do hrnčeka vlažnej vody nakvapkáte tri až päť kvapiek olejčeka a každý deň budete roztok používať ako ústnu vodu.

Proti lupinám

Nemôžete sa zbaviť lupín? Pýtajte s v lekárni alebo drogérii šampón, ktorý tee tree olej obsahuje. A dokonca vás dokáže zbaviť vší a hníd.

Mastná pleť

Tá bude minulosťou . Zmiešajte biely jogurt alebo tvaroh s piatimi kvapkami tee tree oleja a urobte si pleťovú masku.

Ako dezinfekcia rúk

Doma si môžete pripraviť vlastný prírodný dezinfekčný prípravok na ruky zmiešaním Aloe Vera, oleja Tea Tree a levanduľového oleja vo fľaši s rozprašovačom. Aloe Vera je prospešné pre výživu a hydratáciu pokožky a oleje pôsobia ako antibakteriálne činidlá v dezinfekčnom prípravku.

Na ošetrenie bodnutí a uštipnutí hmyzom

Olej Tea Tree je vysoko účinný pri ošetrení bodnutí po komároch a hmyze pretože pomáha redukovať opuch kože. Po zriedení oleja Tea Tree v nosnom oleji naneste na postihnuté miesto, minimalizuje sa svrbenie. Nezabudnite zakryť obväzom miesto bodnutia alebo uštipnutia, aby sa olej nevyparil, alebo nezotrel. Môžete opakovať ošetrenie postihnutého miesta dvakrát denne až do vyliečenia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané