Aloe vera zázračne pôsobí na poškodené vlasy, podporuje ich silu, zdravie a lesk

Zdieľať
Aloe vera a vlasy

Aloe vera –  hotová lekáreň v kvetináči

Aloe vera a vlasy
https://www.gettyimages.com/

Dnes je stále častejšie súčasťou nášho života, prítomná v strave, kozmetike alebo lekárenskej starostlivosti.
Je až neuveriteľné, aké množstvo receptov a dobrých rád s aloe vera nájdete na internete. Sú o zdravom životnom štýle, domácej liečbe, výrobe produktov pre krásu a zdravie a tiež plné lákavých receptov, ktoré uzdravujú a udivujú svojimi účinkami.

Aloe vera má protiplesňové, protizápalové, antibakteriálne a antivírusové účinky, odstraňuje celulitídu, lupienku, kožné ochorenia, kožné zápaly, ekzémy, pomáha pri liečbe omrzlín, popálenín, rezných rán a odrenín. Zázračne pôsobí aj na poškodené vlasy. Podporuje silu, zdravie a lesk vlasov. Bojuje proti lupinám a je super na mastiace sa vlasy.

Pripravte si výživnú masku z Aloe vera:

Dužinu Aloe vera zmiešajte s trochou kokosového oleja a ricínového oleja a votrite po celej dĺžke vlasov. Zabaľte a nechajte pôsobiť celú noc. Ráno si vlasy poriadne umyte šampónom.

Obklad z aloe vera

Aloe vera pomáha na opary, akné, popáleniny, spálenú pokožku od slniečka alebo bodnutí hmyzom. Môžeme si pomôcť doma vyrobenými obkladmi, predovšetkým v letnom období. Recept je jednoduchý. Stačí len odrezať celý list, umyť a vždy čerstvý – to aby sme získali čerstvú šťavu, priložiť na postihnuté miesto. Po niekoľkých hodinách postup zopakujeme. Vďaka týmto obkladom postihnuté miesta bolia menej a hlavne sa rýchlejšie hoja.

Ako na zber:

Vždy odrežeme spodný list rastliny, ten sa časom zacelí. List by mal byť aspoň tri roky starý, takže ak kupujeme aloe, opýtame sa v obchode na starobu rastliny. Päť dní pred zberom aloe vera nezalievame. List pozdĺžne rozpolíme a lyžičkou z neho vyberieme gélovou vrstvu. Je dôležité vyhnúť sa šupke, kvôli jej dráždivým účinkom. Takto získaný čistý gél potom môžeme aplikovať priamo na postihnuté miesto na našej koži alebo ho uchovať pre ďalšie vnútorné alebo vonkajšie použitie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané