Ako na dokonalý make-up?

Zdieľať
Dokonalý makeup
Má vaša pleť nejaké tie nedokonalosti?
Poradíme vám, ako na správne vybraný a hlavne prirodzene pôsobiaci make-up.
Dokonalý makeup
https://www.gettyimages.com/

Ak máte svetlý tón pleti, siahnite po jemne tónovaných make-upoch s ružovým podtónom. Aj keď túžite po snedšej pleti, tmavšie odtiene sú pre vás nevhodné. Make-up totiž nie je určený na to, aby dodal tvári opálený vzhľad, ale aby pleť farebne zjednotil.

Pre hnedú pleť sa potom hodia bronzové a medové tóny, ktoré s jej farbou dokonale splynú.

Ak má pleť sklon k ľahkému sčervenaniu, najvhodnejší je dlhotrvajúci make-up s dobrým krytím. Vezmite si na pomoc aj korektor v zelenom odtieni (korektory vždy nanášajte pod make-up, nie na neho!), Ktorý vie farebne vyrovnať červené škvrnky v oblasti okolo nosa.

Otravné pupienky? Na celú plochu tváre naneste mejkap špeciálne určený pre problematickú pleť. Potom ho trochu naberte na vatovú tyčinku a výraznejšie pupienky ním ešte raz zľahka pretrite. Nakoniec podklad jemne poprášte púdrom.

Skúste tento TIP: Ak máte obavy z make-upu so silným krytím, buďte v pokoji. Súčasné, aj výrazne krycie prípravky majú ľahkú konzistenciu a výsledný efekt po ich aplikácii pôsobí prirodzene.

Normálna, zmiešaná a suchá pleť: Vhodné sú tekutejšie fluidy či make-upy s ľahkým hydratačným krémovým podkladom.

Mastná pleť: Odporúčajú sa make-upy so zmatňujúcim účinkom, prípadne tiež kompaktné púdre, ktoré opticky dobre zamaskujú zvýšenú produkciu mazu, ktorá má za následok nadmerný a nechcený lesk pleti.

SUPER TIP: Ak používate tekuté make-upy, aplikujte ich až po nanesení denného krému, ale počkajte si, kým sa dokonale nevsiakne. Potom sa s make-upom perfektne spojí.

Aby pleti prípadne nepribudli ešte ďalšie problémy, je nutné dbať na starostlivosť o aplikačné pomôcky. Či už sa jedná o kozmetické štetce alebo hubky, je nevyhnutné ich udržať čisté. Po každom použití sa v nich hromadí maz, prach, odumreté šupinky kože a ďalšie nečistoty, ktoré môžu spôsobiť tvorbu pupienkov.

Existujú jednoduché spôsoby, ako ich vyčistiť. Svojim kozmetickým parťákom doprajte aspoň raz za dva týždne kúpeľ v jemnom vlasovom šampóne, dobre ich opláchnite a nechajte dôkladne vyschnúť na voľnom vzduchu.

Výbornou alternatívou sú tiež špeciálne čistiace prípravky v podobe obrúskov alebo roztokov, ktoré sú na čistenie aplikátorov priamo určené.

Ak nie sú hubky a štetce priamo súčasťou produktov, kde je na ne vytvorený priestor, uchovávajte ich v čistej kozmetickej taštičke.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané