Tu je 5 dôvodov, prečo by ste mali jesť škoricu! A návod na domácu ústnu vodu

Zdieľať
jesť škoricu
Tu je 5 dôvodov, prečo by ste mali jesť škoricu! A návod na domácu ústnu vodu Foto: www.freepik.com

Nielenže krásne prevonia celý byt, má aj skvelú chuť.

Dôvodov, prečo jesť škoricu je však oveľa viac.

Prírodné antibiotikum

Škorica síce funguje ako antibiotikum, na výsledky si však musíte počkať zhruba 40 dní jej aktívneho používania. Jedno dávkovanie je necelá čajová lyžička škorice. Výsledným efektom by mala byť ochrana proti celému spektru baktérií a vírusov. Účinky umocníte, ak škoricu zmiešate s trochou medu.

Pomáha zvyšovať chuť k jedlu

Škorica podporuje chuť do jedla, pritom zároveň štiepi tuky, čím zlepšuje metabolizmus tukov a cukrov.

Ak vám prestali chutiť aj skôr obľúbené pokrmy, skúste do nich vsypať malé množstvo škorice a uvidíte, že nechutenstvo pominie.

Pôsobí ako afrodiziakum

Pôsobí nielen na chuť k jedlu, a to hlavne vďaka prekrvujúcim účinkom, ktoré vás „rozprúdia“. Najlepšie poslúži vo forme čaju či ako súčasť vareného vína, odporúča sa konzumácia zhruba štvrť hodiny pred samotným aktom. Muži vďaka tejto korenenej bylinke dosahujú dlhšej výdrže.

Pomáha pri nespavosti

Podľa odborníkov je jednou z príčin toho, že sa v noci prebúdzame, práve kolísanie hladiny cukru v krvi. Problém môže vyriešiť opäť škorica, pretože dokáže glukózu v tele stabilizovať. Ak trpíte zlým spánkom, skúste pred spaním piť mlieko so škoricou, pridať môžete aj rozmixovaný banán či lyžičku medu.

Podporuje činnosť žalúdka a čriev

Všeobecne pomáha pri problémoch s podráždeným zažívacím traktom, pri črevných kolikách, hnačkách, nevoľnostiach aj nadúvaní. Pôsobí totiž antisepticky a dokáže žalúdok aj črevá stabilizovať a harmonizovať ich činnosť. Najvhodnejšie je tu použitie tinktúry dávkovanej po kvapkách podľa predpisu.

Vyrobte si domácu ústnu vodu z klinčekov, mäty a škorice

Okrem toho, že sú domáce ústne vody zdraviu prospešné, sú tiež oveľa lacnejšie ako tie z drogérie.

Klinčeky

Klinčekový olej obsahuje zlúčeninu zvanú eugenol , ktorá je úžasným antiseptickým prostriedkom, ktorý ochraňuje zuby. Eugenol vykazuje silné antibakteriálne vlastnosti proti orálnym baktériám a paradentóze. Eugenol je antikarcinogénny a zmierňuje bolesti zubov.

Manfaat minyak cengkeh.jpg

Škorica

Má výborné antibakteriálne vlastnosti. Navyše pomáha liečiť dutinu ústnu a uľavuje od ústnych zápalov.

Mäta pieporná

Aj mäta pieporná má nespočetné množstvo antiseptických, antibakteriálnych, antimikrobiálnych a antivírusových vlastností. Štúdia z roku 2013 potvrdzuje účinky mätového esenciálneho oleja ako účinného antiseptického roztoku proti perorálnom baktériám. Mätový olej podporuje slinenie. Sucho v ústach spôsobuje zápach z úst.

Peppermint essential oil natural health benefits indigestion ibs hair growth.jpg

Ako pripraviť domácu ústnu vodu

Potrebujete:

  • 1 šálku vody
  • 1 lyžička celých klinčekov
  • 1 lyžička mletej škorice
  • 4 kvapky esenciálneho oleja s mätou
  • jemné sitko
0f661d4c459b1f585cb4b7e824b0d6b9 homemade mouthwash health remedies.jpg

Ako na prípravu

Do hrnca nalejte vodu. Pridajte klinček a škoricu. Priveďte do varu. Odstráňte zo sporáka a nechajte desať minút vychladnúť. Potom niekoľkokrát preceďte cez sitko alebo tkaninu. Zmes nalejte do pripravenej fľaštičky. Nakoniec pridajte 4 kvapky pepermintového oleja. Uzavrite. Ľahko pretrepte a nechajte v chladničke. Používajte dvakrát denne. V chladničke vám vydrží 5-7 dní. Ak vás trápi zlý dych , môžete do ústnej vody pridať dve kvapky oreganového oleja. Oregánový oleja je prírodná látka, ktorá zabraňuje halitóze. Ak bojujete so zubným povlakom , potom do ústnej vody pridajte dve kvapky tymianového oleja. Tymianový olej obsahuje thymol, ktorý má antiseptické účinky. Na zníženie zápalu ďasien a zubov pridajte kvapku myrhového oleja.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané