Sused položil celé korenie na vlhkú špongiu a vďaka tomu získal úžasné množstvo toho korenia!

Zdieľať
na vlhkú špongiu
Môj sused položil celé korenie na vlhkú špongiu a získal úžasné množstvo tohto korenia! Foto: www.youtube.com

Máte radi korenie? Toto korenie v tvare čiernych guličiek je veľmi obľúbeným dochucovadlom pokrmov na celom svete.

Ľudia mnohých krajín pomocou korenia dostávajú báječnú chuť svojich obľúbených jedál. Väčšinou si toto korenie môžeme kúpiť v obchode alebo u špecializovaného bylinkárov. Ak by ste sa však nechceli spoliehať len na korenie kupovaný, môžete si ho skúsiť vypestovať doma. Existuje na to báječná metóda, ktorú používa jeden muž. Pomocou tejto metódy dosahuje úžasných výsledkov, z ktorých sú nadšení odborníci na korenie po celom svete. Vyskúšajte to aj vy.

Mletý alebo celý

V obchodoch veľmi často zaobstaráte korenie vo forme mletej alebo v celých guličkách. V našej krajine sa korenie predáva v plastových vreckách a najčastejšie práve v mletej forme. Doma si ho človek presype do špeciálneho kalíška a v prípade potreby použije. Pokiaľ si človek kúpi korenie celé, môže ho doma vložiť do mlynčeka a v prípade potreby si ho čerstvo namlieť. Táto metóda je atraktívnejšie vďaka čerstvej vôni a chuti.

Základ je namočiť

Ak radi pestujete a skúšate doma rôzne veci, ste tu úplne správne. Máme pre vás báječnú metódu pestovania korenia, ktorú iste oceníte. Dosiahnete bohaté úrody a zaistíte si tak bohaté zásoby tohto obľúbeného korenia. Ak chcete bohaté zásoby korenia, je potreba namočiť jeho semená pred výsadbou do vody, aby neskôr mohli ľahšie klíčiť. V prípade, že ste už semená zasadili, môžete aj tak očakávať hojnú úrodu.

Klíčenie semien

Metód na klíčenie semien je celá rada, ale my pre vás máme jednu, ktorá naozaj funguje. Niektoré metódy odporúčajú namáčať papierové uteráky, čo nemusí byť úplne efektívne, pretože sa papier ľahko roztrhne a semená idú potom ťažko oddeliť. Lepšie je semená korenia rozváľať pomocou mokrého kuchynského valčeka a potom ich vložiť do hermeticky uzatvárateľného vrecka. Sáčok potom vložiť na teplé miesto na dobu 2 až 3 dní, aby naklíčily.

Semená môžete tiež vložiť do navlhčenej kuchynskej huby a zakryť ich inou hubou. Potom vložiť do hermeticky uzavretého vrecka a dať na teplé miesto na 1 až 3 dni. Uvidíte, že semená začnú čoskoro klíčiť. Vyskúšajte metódy a sami sa presvedčte.

Odkiaľ pochádza čierne korenie?
Odkiaľ pochádza čierne korenie? Foto: www.freepik.com

Odkiaľ pochádza čierne korenie?

Čierne korenie, známe aj pod latinským názvom Piper nigrum, pochádza z juhozápadnej Indie, konkrétne z oblasti Kerala. Táto rastlina sa pestuje v tropických oblastiach po celom svete, ale jej pôvod je pevne spojený s Indiou, kde sa používa už tisícky rokov, nielen ako korenie, ale aj v tradičnej ajurvédskej medicíne. Čierne korenie sa stalo veľmi cennou komoditou v medzinárodnom obchode, čo viedlo k jeho označeniu ako „kráľ korenín“. Vďaka svojej popularite a hodnote sa čierne korenie stalo predmetom obchodu a objaviteľských plavieb, čo výrazne ovplyvnilo svetovú históriu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané