Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Opravár pračiek s dlhoročnou praxou radí: Toto neperte v práčke nikdy

reklama:
Opravár pračiek
Opravár pračiek s dlhoročnou praxou radí: Toto neperte v práčke nikdyFoto: www.freepik.com

Práčky toho dokážu vyprať naozaj veľa, ale nie všetko. Jeden z najviac vyťažených spotrebičov v domácnosti by ste si preto mali chrániť…

A pri praní dodržiavať pár jednoduchých, ale dôležitých pravidiel, aby vám slúžila čo najdlhšie. Podľa odborníkov by ste v nej napríklad nemali nikdy prať túto jednu vec.

Nezabúdajte, že aj elektrickí pomocníci v domácnosti majú pri vykonávaní svojich funkcií určité limity. Pokiaľ by vás náhodou napadlo vyprať v práčke kúpeľňovú predložku, tak vedzte, že robíte veľkú chybu, pretože takýmto spôsobom ju preťažujete a môžete poškodiť jej najdôležitejšie časti. „Problém spočíva v tom, že kúpeľňové predložky absorbujú veľa vody a nakoniec prekročia hmotnosť bielizne odporúčanú výrobcom,“ vysvetľuje opravár s dvadsaťročnými skúsenosťami Scott Flint z Kalifornie. Moderné práčky majú oveľa vyššiu rýchlosť odstreďovania, než tie v minulosti. Niekedy je to až 1200 otáčok za minútu pri vysokorýchlostnom odstreďovaní. „Tieto rýchlejšie obrátky produkujú pri ťažkých kusoch bielizne obrovskú silu a zvýšená hmotnosť trhá práčku na kusy,“ doplnil.

Podľa Flinta existujú dva spôsoby, ako sa tento kúpeľňový doplnok môže stať príčinou veľmi nákladnej opravy práčky. „Kúpeľňové predložky majú väčšinou gumovú podložku, ktorá sa pri pracom cykle rozpadá. Malé gumené kúsky potom blokujú vypúšťacie čerpadlo, upchávajú jeho motor a odtokové potrubie.” Aj rohože bez gumových podložiek však môžu upchať odtokové potrubie, pretože sa pri ich praní oddeľujú vlákna. Zároveň dokážu fyzicky zlomiť inú kritickú časť zariadenia. „Zadné ložisko, ktoré podopiera odstredivý kôš, je pri odstreďovaní predložiek preťažené veľkou dostredivou silou generovanou cyklom odstreďovania. Výrobcovia by preto mali upozorňovať zákazníkov, aby neprali v práčke kúpeľňové predložky,” myslí si opravár.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Frenky
Autor Dátum 8. marca 2023

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.