Veľa času nám nezostáva. Ľudstvo zanikne podľa počítačov už onedlho. Vieme presný rok

Zdieľať
Ľudstvo zanikne
Veľa času nám nezostáva. Ľudstvo zanikne podľa počítačov už onedlho. Vieme presný rok Foto: www.gettyimages.com

A je to tu! Špeciálny počítačový program vypľul rok konečného zániku ľudskej civilizácie. Takto skoro nás koncom nestrašili ani Vanga či Nostradamus.

Zhruba v roku 2020 začne byť situácia na Zemi kritická. Ak niečo neurobíme, kvalita života na našej planéte klesne k nule. Znečistenie začne ľudí ohrozovať natoľko, že budú umierať.

Nielenže sa tak rast počtu obyvateľov zastaví, bude ich dokonca ubúdať. Nakoniec sa ocitneme v populačnom stave porovnateľnom s rokom 1900. Týmto tempom medzi rokmi 2040 a 2050 všetka civilizácia v podstate zanikne,hlásili na televíznej stanici ABC už v roku 1973.

Katastrofickú prognózu už vtedy vypočítal špeciálny program s názvom World One v Massachusettskom technologickom inštitúte. Celá záležitosť je o to mrazivejšia, že vzišla iba z analýzy tvrdých dát a to bez najmenšieho zásahu ľudského faktora. Podľa počítača nám teda zostáva už len nejakých 21 rokov!

Ľudstvo zanikne
Veľa času nám nezostáva. Ľudstvo zanikne podľa počítačov už onedlho. Vieme presný rok Foto: www.gettyimages.com

Hoci predpovede o zániku ľudskej civilizácie sú alarmujúce, nie je všetko stratené. My, ako súčasť tohto sveta, máme moc zmeniť chod udalostí. Tu sú niektoré konkrétne kroky, ktoré môže každá z nás podniknúť, aby sme prispeli k lepšej a udržateľnejšej budúcnosti:

  1. Zníženie Ekologickej Stopy: Zamerajme sa na zníženie našej osobnej spotreby. Recyklovanie, využívanie obnoviteľnej energie a minimalizácia odpadu sú kľúčové kroky.
  2. Podpora Udržateľného Života: Nakupujme lokálne a podporujme udržateľné značky. Malé zmeny vo výbere produktov môžu mať veľký dopad.
  3. Vzdelávanie a Osvedčenie: Zdieľajme informácie a vzdelávajme seba i naše komunity. Obozretnosť a informovanosť sú nevyhnutné pre vytváranie zmien.
  4. Angažovanie sa v Komunite: Zapojme sa do lokálnych ekologických iniciatív alebo podporme organizácie, ktoré pracujú na riešení klimatických zmien.

Náš osobný prístup a každodenné rozhodnutia majú vplyv. Namiesto pocitu bezmocnosti môžeme spoločne pracovať na tom, aby sme zabezpečili lepšiu a zdravšiu budúcnosť pre seba a budúce generácie. Spolu môžeme zmeniť svet!

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané