To snáď nie. Nová mutácia koronavírusu z Francúzska je ešte zákernejšia: Nepríjemné správy

2 / 3
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

To snáď nie. Nová mutácia koronavírusu z Francúzska je ešte zákernejšia: Nepríjemné správy

reklama:
www.gettyimages.com

Zákernosť francúzskej mutácie teda spočíva v tom, že bežné PCR testy ju nemusia zachytiť. Zdravotnícke úrady v Bretónsku uviedli, že „bude vykonaný výskum s cieľom zistiť, ako táto varianta reaguje na vakcínu a protilátky vytvorené počas skoršej nákazy koronavírusom“.

Podľa francúzskych zdravotníckych orgánov sa nezdá, že by sa nová mutácia rýchlejšie šírila alebo spôsobovala závažnejšie príznaky ako klasický COVID-19. Vykonávajú však skúmanie, aby lepšie pochopili spomínaný variant a jeho vplyv.

Agentúra Reuters uvádza, že v Bretónsku, ktoré zatiaľ príchod tretej vlny epidémie nepocítilo nijako drasticky, nových prípadov v posledných dňoch pribúda rýchlejšie. K najviac zasiahnutým regiónom vo Francúzsku patrí v súčasnosti Paríž a jeho okolie, kde sa jednotky intenzívnej starostlivosti blížia k hraniciam svojej kapacity. Na lôžkach intenzívnej starostlivosti vo francúzskych nemocniciach teraz leží najviac pacientov od konca novembra, kedy v krajine platila druhá celoštátnej karanténa.

VIAC K TÉME KORONAVÍRUS TU

reklama:

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Najčítanejšie za 24 hodín

Frenky
Autor Dátum 18. marca 2021

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.