Zbavte sa žmolkov na bielizni

Zdieľať
Dsc_0094.jpg

Márne premýšľate, ako ich odstrániť, a po každom praní s nimi zvádzate nekonečný boj? Prinášame vám overené rady, ako dať žmolkom behom chvíľky zbohom.

Ako vlastne vznikajú?

Občas sa môže stať, že vo vrecku zabudnete papierovú vreckovku a nohavice alebo bundu hodíte do práčky. Neľakajte sa výsledného nadelenia, kúsky vreckovky jednoducho odstránite kefou. Žmolky môžu v práčke zanechať tiež uteráky, nekvalitné materiály oblečenia, umelé svetre alebo bavlnené a vlnené oblečenie. Tiež používanie režimu práčky na vysoké teploty môže byť problémom, rovnako ako vysoké otáčky pri žmýkaní. Samozrejme na nekvalitnom oblečení sa žmolky robia rýchlejšie..

Gleener_ _jan_2016_ _studio1074 760x507_874a942f 8b2f 44e2 a7df 714a33a7b87e.jpg

Ako sa žmolkov zbaviť

1) Ak periete svetre, obráťte ich naruby a perte ich v prášku určenom na jemnú bielizeň. Svetre perte na teplotu do 40 ° C, voľte špeciálny program a pláchajte toto prádlo na menších otáčkach.

2) Raz za čas vyčistite práčku. Konkrétne odpad, vnútornú gumu a lievik. Nechajte práčku prať naprázdno na rýchly program. Vhoďte do bubna čistú hubku na riad, ktorá zachytí žmolky a všetky nečistoty, ktoré by mohli priľnúť na bielizni.

3) Bielizeň, ktorú nechcete mať plnú žmolkov, môžete prať aj v povlaku na vankúš. Vďaka tomu uchránite jemné oblečenie, z ktorého by išli žmolky ťažko dostávať dole.

4) Časť žmolkov môžete odstrániť žiletkou. Stačí, keď ju namočíte do vody a potom jemne po svetri prechádzate. Rovnako tak sa dajú väčšie a nevzhľadné žmolky odstrániť nožnicami alebo nožom. V tomto prípade musíte byť ale veľmi opatrní, aby ste neurobili do oblečenia dieru.

Removing pilling clothes 06.jpg

5) Žmolky sa dajú odstrániť tiež jemným brúsnym papierom. Z menčestru sa dajú žmolky jemne vykefovať, ak je látka ešte mokrá. Použiť môžete tiež izolepu alebo papierovú lepiacu pásku, ktorú nalepíte na oblečenie a strhnete aj so žmolkami.

6) Jedna babská radda znie- žmolky sa dajú odstrániť aj s pomocou octu. Do posledného plákania nalejte hrnček octu, a až bielizeň vytiahnete, budete sa naozaj diviť, ako ľahko sa žmolky dajú z oblečenia dostať.

7) Medzi ďalšie babské rady patrí tiež trenie proti smeru látky starými pančuchami, šatovou kefou alebo kefou s lepiacou páskou. Týmito spôsobmi sa vám podarí odstrániť nielen žmolky, ale aj zvieracie chlpy.

Aid1695410 v4 728px remove lint from clothes step 3 version 4.jpg

8) Pokiaľ máte na oblečení malé množstvo žmolkov, rýchlo a jednoducho ich odstránite len svojimi nechtami. Rovnako tak môžete použiť akýkoľvek iný predmet, ktorý máte po ruke. Napríklad pravítko, rovnú hranu hrebeňa a podobne.

A54919ddb879adfeaae3c1962242c4f0 knitting ideas bright ideas.jpg

9) žmolkov sa zbavíte aj vtedy, keď si nebude kupovať nekvalitné oblečenie, ktoré je tvorené prevažne z umelých materiálov. Ak už si predsa len takéto odevy zaobstaráte, perte ich veľmi opatrne a ideálne oddelene od ostatného kvalitnejšieho oblečenia.

10/ Aj odžmolkovač vám pomôže, dnes sú na trhu už celkom kvalitné

Tescom lint pill bobble cleaner brush remove th.jpg
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané