Toto sa stane s Vaším telom, keď skúsite jednu z týchto metód s ústnou vodou. Toto je úplný poklad!

Zdieľať
00 2.jpg

Ústna hygiena je základným a jednou z najdôležitejších častí ľudského zdravia. Dospelý človek, rovnako ako deti, sa musí o svoje zuby dôkladne a pravidelne starať, ak nechce, aby s nimi mali problémy. Vyčistiť si poriadne zuby iba kefkou už v dnešnej dobe v žiadnom prípade nestačí. Zubné nite, medzizubné kefky, pasty na bielenie zubov, ústne vody, všetky tieto prípravky sú potrebnými zložkami riadnej zubnej hygieny. A práve o ústnej vode bude v tomto článku reč. Avšak sa to nebude týkať zubnej hygieny, ale vecí, o ktorých ste možno ani netušili. Takže ak ste poctivým užívateľom ústnych vôd a máte ich doma plné zásoby, pozorne čítajte. Budete prekvapení, na čo všetko sa dá ústna voda použiť.

Zdravotné použitie

Zastavuje svrbenie: ak Vás niečo neustále svrbí na koži, pravdepodobne Vás niečo uhryzlo alebo máte ľahkú reakciu na vyrážku. Namočte si vatový tampón do ústnej vody a dané miesto s ním pravidelne potierajte. Svrbenie alebo vyrážka po čase zmizne.

Zbavuje kožného ochorenia: máte problémy s kožnou vyrážkou alebo iným ochorením? Vyskúšajte na to použiť ústnu vodu na vate alebo vatovej tyčinke. Pravidelným používaním budete čoskoro fit. Stačí namočiť na 30 minút nohy do roztoku s vodou Listerine a mykóza bude preč.

Zbavuje modrín: buchli ste sa tak, že máte modrinu a potrebujete sa jej zbaviť? Stačí namočiť vatu do ústnej vody, priložiť na modrinu a vydržať. Po čase zmizne.

Kozmetika a hygiena

Zápach z podpazušia: ústna voda dokonale pomáha proti nepríjemnému zápachu z podpazušia. Vyskúšajte to, funguje to.

Pozitívne pôsobí na pleť: na pleť je ústna voda skvelým pomocníkom. Navlhčite v nej vatovú tyčinku a potrite s ňou dané miesta. Uvidíte, že to zaberie. Antiseptické účinky bojujú účinne proti pupienkom a akné.

Čistí zubná kefka: špinavú kefku vložte do pohára s ústnou vodou a bude opäť ako nová. Baktérie budú zničené.

Upratovanie domácnosti

Čistí WC: na upratovanie WC môžete použiť čistiace prostriedky alebo ústnu vodu, ktorá bude mať rovnaký, ak nie lepší efekt.

Čistí monitory: veľa monitorov v domácnosti potrebuje pravidelnú očistu. Vezmite si na to ústnu vodu a pravidelne ich s ňou utierajte.

Zbavuje zápachu v odpadkovom koši: zapácha Vám odpadkový kôš? Vytrite ho poriadne s pomocou ústnej vody. Môžete do nej namočiť obrúsok, ktorý potom vhoďte do koša. Zápach bude preč.

Šikovný odstraňovač

Odstraňuje lupiny: ak máte lupiny a nejde sa ich zbaviť, umyte si vlasy ústnou vodou a potom si ich klasicky umyte.

Odstraňuje kliešte: na kliešte je veľa metód a ústna voda patrí medzi ne. Dokáže pomôcť s ich odstránením.

Pomáha sa zbaviť vší: Ak vás trápia vši, umývajte si vlasy touto ústnou vodou a bude po starostiach. Dajte si na hlavu uterák na dobu jednej hodiny a potom ich umyte vlažnou vodou.

Ďalšie výhody

Pomáha domácim miláčikom: má Váš domáci maznáčik blchy? Neutrácajte drahé prostriedky na ich odstránenie. Použite ústnu vodu Listerine so šampónom a blchy čoskoro sami odskáču.

Udržuje rezané kvety dlhšie na žive: 2 lyžice ústnej vody Listerine a 3,5 l vody vyliate do kvetináča, dokáže udržať rezané kvety dlhšie na žive.

To bolo len niekoľko možností, ako možno túto ústnu vodu využiť. Možno máte svoje zaručené metódy, každopádne stojí za to, to s touto vodou vyskúšať. Pokojne sa s ostatnými podeľte o cenné rady, ktoré s touto vodou máte. Všetci to určite ocenia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané