Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tieto zvláštne veci sú podľa vedcov známkou vysokého IQ. Ak ich robíte, pravdepodobne ste veľmi inteligentný

reklama:
inteligencia
inteligenciawww.gettyimages.com

Ruku na srdce – všetci máme nejaký ten zlozvyk. No máme ich väčšinou dosť a nielen že kvôli nim škodíme nášmu okoliu, ale najviac škodíme hlavne sebe. Zlozvyky nám občas môžu dokonca zničiť život a preto je dobré sa naučiť proti nim bojovať. Lenže niektoré zlozvyky nie sú úplne tak na škodu. Existujú totiž aj zlozvyky, ktoré zvyšujú našu inteligenciu. Dnes sa spoločne pozrieme na 3 zlé zlozvyky, vďaka ktorým sú ľudia múdrejší. Robíte ich tiež? O ktoré veci ide?

Neporiadok

Ak patríte medzi tých, ktorí mávajú doma neporiadok, buďte jedine radi. Teda samozrejme by ste si mali upratovať, ale menší neporiadok nikomu neuškodí. Psychológovia z univerzity v Minnesote prišli na to, že ľudia, ktorí majú v izbe neporiadok, sú kreatívnejší. Pokiaľ teda patríte medzi tých, ktorí si v izbe nechávajú obaly od chipsov či prázdne fľaše, rozhodne sa nemusíte hanbiť. Albert Einstein, ktorý je považovaný za jedného z najväčších géniov v dejinách, tiež tvrdil, že prepchatý stôl je znakom preplnenej mysle. Ľudia, ktorí sa dokážu orientovať vo svojom neporiadku si dokážu lepšie poradiť s ťažkými situáciami v reálnom živote.

Nadávanie

Naši rodičia nás od malička učili dobrému správaniu a hlavne správnemu a slušnému vyjadrovaniu. Lenže každý z nás si občas zanadáva, pretože život je jedna veľká stresová bublina, v ktorej to bez nadávania občas nejde. Každý si predsa potrebuje občas „uľaviť“, keď sa mu nedarí, keď nestíha, keď sa niečo pokazí. Pokiaľ nadávate viac ako je zdravé, má to jednu výhodu. Vedci totiž prišli na to, že ľudia, ktorí hovoria sprosto, majú vyššie IQ. Navyše majú oveľa lepšiu pamäť a oveľa väčšiu slovnú zásobu ako ľudia, ktorí nadávajú málo.

Ponocovanie

Pozná alebo poznal to každý z nás. Ponocovali sme, keď sme boli mladí, pretože sme si chceli užívať svoj voľný čas. S kamarátmi sme trávili čas dlho do noci. V dospelosti sa naše priority zrovnali a čas s kamarátmi sme vymenili za čas so svojou polovičkou alebo za čas strávený prácou. Ponocovanie sa občas stane súčasťou života každého z nás. No, nie je to práve úplne zdravé, ale ako vedci tvrdia, ľudia, ktorí ponocujú, sú inteligentnejší a múdrejší ako ranné vtáčatá. Teraz už je len na vás, či si zvolíte inteligenciu alebo zdravie.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Dena
Autor Dátum 21. novembra 2021

Som milovníčka dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Dobre Rady a Napady logo
Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.