Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Rýchle a jednoduché zaváranie v umývačke. Ako na to?

reklama:

Doteraz ste používali umývačku len na umývanie riadu?

Možno vás ani nenapadlo, že sa dá využiť aj k iným užitočným veciam. A to prekvapivo aj na obľúbené zaváranie. Umývačka totiž dokáže udržať relatívne vysokú teplotu po dostatočne dlhú dobu, takže sa obsah zaváracích pohárov dokáže bez problémov sterilizovať. Výhoda je, že všetko je oproti klasickému zaváraniu jednoduchšie a rýchlejšie – nepotrebujete zavárací hrniec ani teplomer. Zaváranie v umývačke vám tiež ušetrí veľa času a práce, pretože tak ide zavariť naozaj veľké množstvo.

Img_4209.jpg

Stačí dodržať niekoľko pravidiel …

Zaváranie v umývačke riadu prebieha v podstate na skoro rovnakom princípe ako pri všetkých ostatných postupoch, dá sa v nej sterilizovať všetko, čo vás napadne. Bez problémov zavaríte najrôznejšie ovocie a zeleninu, huby, marmelády, ale napríklad aj mäso.

Láka vás tento spôsob zavárania, ale predsa len máte pochybnosti o hygiene? Z čistoty počas zaváranie v umývačke nemusíte mať žiadne obavy. Z umývačky predsa vyberáte riadu, z ktorého jete. Dostatočná je aj teplota – 70 až 80 ° C, pri ktorej sa v umývačke zavára, na sterilizovanie úplne stačí. Len je potrebné myslieť na niekoľko dôležitých vecí, a to: ak sa pustíte do zavárania v umývačke, nevkladajte do nej súčasne špinavý riad. A pri zaváraní nepoužívajte žiadne čistiace a leštiace prostriedky, zásobníky musia byť prázdne.

Pokiaľ máte už skúsenosť so zaváraním ovocia či zeleniny v zaváracom hrnci, verte, že príprava je aj v tomto prípade rovnaká. Plnenie pohárov či viečkovanie tak zostáva bezo zmeny. Ovocie či zeleninu očistíte a nakrájate, dáte do pohárov a zalejete nálevom. Ešte než ich ale budete plniť, nezabudnite poháre starostlivo vymyť horúcou vodou a nechajte ich voľne uschnúť položené na čistej utierke, neutierajte ich. Viečka je najlepšie použiť nové, ktoré nie sú nijako poškodené či skrútené.

Až budete mať všetky poháre pripravené, dobre ich uzavrite a naskladajte ich do umývačky. Len pozor, má to svoje pravidlá. Na zaváranie môžete použiť spodné aj horné poschodie umývačky (menšie poháre hore, väčšie dajte naspodok). Ale dôležité je, aby poháre vždy stáli stabilne a rovno. A nemali by sa tiež dotýkať jeden druhého. Ideálny rozostup medzi jednotlivými pohármi je 5 cm.

Potom nastavte na umývačke najdlhší program s tým, že teplota by mala byť 70 až 80 ° C. A program nechajte prebehnúť až do konca vrátane sušenia.

Nakoniec poháre vyberte a položte na suchú utierku viečkom dole a nechajte ich pomaly úplne vychladnúť. A máte hotovo!

Healthy foods that dont spoil canned fruits.jpg
reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 3. augusta 2019

Dobre Rady a Napady logo
Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.