Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Rosia sa vám okná? Ako tomu zabrániť?

reklama:
Rosia sa vám okná? Ako tomu zabrániť?
Rosia sa vám okná? Ako tomu zabrániť?www.gettyimages.com

Práve teraz v zimných mesiacoch sa niektoré domácnosti môžu potýkať so zvýšenou vlhkosťou v bytoch, ktorá môže nielen negatívne pôsobiť na nábytok v domácnosti, ale predovšetkým na zdravie obyvateľov bytu.

Nadmerná vlhkosť

Príliš vlhkosti v domácnosti je problém, s ktorým sa stretáva stále veľa ľudí. Spôsobuje ho zlé tesnenie okien, dverí, ale aj zlý systém vetrania a prekurovania miestností najmä v zime. Jeho následkom sú mokré mapy na stenách, ktoré môžu viesť až k vzniku plesní na stenách, zničenie nábytku, ale predovšetkým to môže mať veľmi negatívny vplyv na naše zdravie, najmä dýchacie ťažkosti, kožné vyrážky a bolesti kĺbov a svalov. Veľmi ohrozenú skupinu tvoria samozrejme deti, ktorých imunitný systém ešte nie je úplne vyvinutý, a tiež seniori, pretože ich imunitný systém je slabší ako u mladších ľudí.

V prvom rade, je vhodné zaobstarať si domov vlhkomer, čo je veľmi malý prístroj. Vlhkomer neustále meria teplotu v miestnosti a tiež vlhkosť, takže informácie máte stále k dispozícii. Akonáhle vlhkosť prekročí 60%, je to známka už nadmernej vlhkosti. Ak sa táto vlhkosť drží dlhšiu dobu a nejedná sa len o malý výkyv, je treba ju znižovať.

Aké je riešenie?

nájdete ho na druhej strane:

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Frenky
Autor Dátum 16. decembra 2021

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.