Prieskum odhalil nechutnú pravdu o nosení spodnej bielizne: Muži i ženy, hanbite sa!

2 / 3
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Prieskum odhalil nechutnú pravdu o nosení spodnej bielizne: Muži i ženy, hanbite sa!

reklama:

Čo na to hovorí odborníčka?

„V našich genitáliách sa nachádzajú prirodzené baktérie, ktorých hladina nie je pre ľudské zdravie nebezpečná. Udržiavať sa dá práve dostatočnou hygienou, „vysvetľuje lekárka Nichola Cosgroveová. Tieto mikroorganizmy sa cez deň prenášajú na bielizeň prirodzeným potením. A ak nedodržiavame všetky hygienické zásady po použití toalety, dochádza aj k prenosu telesných sekrétov.  Takáto predstava síce vyvoláva zhnusenie, ale jednoducho je to tak. Ak si ľudia každý deň nemenia bielizeň, vytvárajú sa v nej slušné zásoby baktérií ako E.coli, stafylokok, streptokok a mnoho ďalších. Tieto mikroorganizmy sú síce neškodné, ale iba vtedy, ak sa ich hladina udržuje na bezpečnej úrovni. „Rozrastajú sa najmä v teplom a vlhkom prostredí, množia sa a vyvolávajú problémy ako nepríjemný zápach, vyrážky, svrbenie, kvasinkové infekcie, infekcie močových ciest a potenciálne život ohrozujúce stafylokokové infekcie,“ pokračuje Cosgroveová.

Žehlenie

Ak aj vy patríte k ľuďom, ktorí si nemenia spodnú bielizeň po každom použití, odborníčka vidí istú možnosť v žehlení, pretože aj horúca para zabíja baktérie. Pripomína však, že ide o krajné riešenie a zároveň i najhorší postup na ničenie nežiaducich mikroorganizmov. V ideálnom prípade by mala byť spodná bielizeň praná pomocou jemných ekologických antibakteriálnych výrobkov, ktoré nedráždia pokožku. Pamätajte tiež na to, že čím zriedkavejšie budete meniť bielizeň, tým častejšie musíte prať oblečenie, s ktorým prichádza do styku, čiže nohavice, tepláky alebo džínsy. „Spodná bielizeň slúži ako bariéra na ochranu nášho oblečenia a jej pranie je jednoduchšie než pranie vrchných častí oblečenia,“ uzatvára Cosgroveová.

reklama:

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Najčítanejšie za 24 hodín

Frenky
Autor Dátum 13. novembra 2021

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.