Pomarančová kôra je úžasným pomocníkom do kúpeľne. Čo s ňou urobiť?

Zdieľať
pomaranč
Pomarančová kôra je úžasným pomocníkom do kúpeľne. Čo s ňou urobiť? Foto: www.gettyimages.com

Pomaranče sú plné vitamínov a minerálov, ktoré dodávajú do tela obrovské množstvo dôležitých živín. Možno vás ale nenapadlo, ale aj ich šupky sú veľmi prospešné pre vaše zdravie. Pomarančová kôra sa veľmi používa pre kozmetické aj zdravotné dôvody. Musíte len vedieť, ako na to. Poradíme vám hneď niekoľko spôsobov, ako si môžete naplno využiť na svoje zdravie.

Biele zuby a lepšie trávenie

Prírodný prostriedok na bielenie zubov vám môže priniesť skvelé výsledky. Použite pomarančovú kôru a nebudete ľutovať. Ak sa potrebujete zbaviť škvŕn od kávy, čaju alebo fajčenia, skúste túto metódu. Stačí, keď si vnútornou časťou šupky potriete zuby.

Pomarančová kôra je plná vlákniny, čo môžete využiť pre zdravý a dobre fungujúci tráviaci systém. Pri hnačke nemusíte siahať po liekoch z lekárne, ale práve po pomarančových šupkách, ktoré vám pomôžu rovnako dobre.

Liek proti nespavosti a čiernym bodkám na tvári

Šupky obsahujú aj mnoho aromatických látok, ktoré sú ideálne proti nespavosti. Rovnako ako levanduľa, aj pomaranč vás môže krásne uvoľniť. Priložte si kúsok kôry k nosu a párkrát sa zhlboka nadýchnite. Uvidíte, že zaspíte oveľa rýchlejšie.

Vnútornou stranou pomarančových šupiek si môžete tiež potierať pleť na tvári. Pri boji s čiernymi bodkami budete prekvapení, ako dobre táto jednoduchá a lacná metóda funguje. Kôra obsahuje vrásky,  ktoré odstraňujú čierne bodky a sťahujú póry.

šupka z pomaranča
Pomarančová kôra je úžasným pomocníkom do kúpeľne. Čo s ňou urobiť? Foto: www.gettyimages.com

Pomocník proti lupinám a astme

Pre zdravé a krásne vlasy taktiež môžete využiť túto bežnú vec. Nastrúhajte ju a aplikujte priamo na vlasy. Zabaľte si vlasy do fólie alebo použite čiapku na sprchovanie. Nechajte nejaký čas pôsobiť a potom si opláchnite vlasy ako obvykle.

Každý, kto má problémy s astmou, potrebuje triky proti tejto chorobe. Pomarančová kôra dokáže odstrániť hlieny a uľahčiť dýchanie. Môžete si k nej jednoducho privoňať alebo si z kôry pripraviť aromatický čaj.

Zdroj: prosvet.cz, alternativnimagazin.cz

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané