Objavte blahodarné účinky gaštanov. Liečia ekzémy i boľavé kĺby!

Zdieľať
Gaštany

Jeseň už je v plnom prúde a Vy už asi s deťmi aktívne zbierate opadané gaštany na výrobu zvieratiek v škole a tento rok konečne plánujete aj nejaké trendy jesenné dekorácie. Vedeli ste ale, že gaštany Vám môžu prospieť aj inak, než len ako pekná ozdoba domácnosti? Ak Vás bolievajú kĺby, trpíte na ekzémy alebo hemoroidy, mali by ste spozornieť. Gaštany sú účinným prírodným liekom na všetky tieto neduhy. Vyrobte si podľa nášho návodu liečivú gaštanovou tinktúru.

Gaštanová tinktúra má silné antibakteriálne a dezinfekčné účinky

Mimo toho je aj účinnou dezinfekciou a pomáha pri rade ochorení. Gaštany obsahujú aescín, ten chráni bunky pred škodlivými látkami. Pôsobí pozitívne aj na žily, takže je tinktúra vhodná pri liečbe kŕčových žíl a ďalších ochoreniach obehového systému. Odporúčaná denná dávka je 20 – 30 kvapiek 2 – 3 × denne a tinktúru môžete aplikovať aj priamo v postihnutých miestach. Ako mazanie ju môžete používať aj pri problémoch s kĺbmi, na bolesti svalov, pri zápaloch kože a karpálneho tunela.

Ďalšie použitie gaštanovej tinktúry

Pokračujte v čítaní článku na ďalšej stránke

Gaštany

Ďalšie použitie gaštanovej tinktúry

Gaštanová tinktúra je tiež účinná pomoc pri liečbe hemoroidov. Stačí denne zriediť 10 kvapiek s vodou alebo čajom. Pomôže tiež osobám, ktoré trpia na žalúdočné kŕče. V tomto konkrétnom prípade sa podáva 15 – 20 kvapiek 2 – 3 × denne.

Návod na prípravu gaštanovej tinktúry

Na prípravu domácej gaštanovej tinktúry potrebujete:

  • Čerstvo nazbierané gaštany
  • 40% alkohol
  • sklenenú fľašu

Gaštany rozdeľte na štvrtiny (nemusíte ich lúpať). Zalejte 40% alkoholom a zazátkujte. Uložte fľašu do tmy a nechajte odležať po dobu 4 – 6 týždňov. Každé dva dni je nutné obsah fľaše pretrepať. Po uplynutí 4 – 6 týždňov doporučujeme tinktúru preliať do tmavej fľaše a môžete začať používať. Dbajte však na to, aby ste neprekročili maximálnu dennú dávku. Jedna dávka by nemala mať viac ako 50 kvapiek.

Na záver ešte ako inak využiť gaštany:

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané