Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nechávate deti pri svojej svokre alebo matke niekoľko dní? Možno je to chyba, ktorú robí veľa rodičov

reklama:
Nechávate deti
Nechávate deti pri svojej svokre alebo matke niekoľko dní? Možno je to chyba, ktorú robí veľa rodičovFoto: www.gettyimages.com

Každá matka s malým dieťaťom niekedy potrebuje, aby jej ho niekto postrážil. Pár hodín nikdy dieťaťu so starými rodičmi neublíži, ale možno by ste sa mali vyvarovať dlhším časovým úsekom. Veľa záleží na tom, akých ľudí máte vo svojom okolí. Každý rodič sa stanoví vlastný systém, pravidlá a hranice. A ich rodičia by to mali rešpektovať a riadiť sa podľa toho. Nie každý starý rodič to však dokáže.

Starí rodičia hrajú v živote dieťaťa obrovskú úlohu

Podľa výskumov sú starí rodičia neoddeliteľnou a veľmi dôležitou súčasťou života každého dieťaťa. Deti, ktoré nemali možnosť ich spoznať, majú oveľa chudobnejší emocionálny vývoj a jednoducho prichádzajú o niečo, čo je kľúčové pre ich život. Niekedy to ale nie je možné, pretože už starí rodičia nežijú alebo ich k nim rodičia detí nepustia, a to z najrôznejších dôvodov. A niektoré z týchto dôvodov nie sú zlé.

Pamätajte, že rodičom svojho dieťaťa ste vy a nikto iný

Iste to poznáte. Akonáhle zveríte svoje dieťa do rúk svojej matke alebo svokre, dáte jej kompletný popis toho, ako sa má o dieťa postarať. Najmä v prípade, že ide o veľmi malé dieťa. Jedlo, prechádzky, hranie, oblečenie, spánok aj hygiena majú presný poriadok. Dieťa aj rodič je na to zvyknutý a nikto nechce, aby sa z toho dieťa vyčlenilo. Cesta späť je totiž vždy veľmi náročná.

Bohužiaľ, niektorí starí rodičia toto vôbec nerešpektujú. Môže sa vám preto stať, že si prídete za 2 dni dieťa vyzdvihnúť a zistíte, že jeho babička nedodržala nič z toho, čo ste jej povedali. To pre vás bude znamenať možno aj niekoľko týždňov, kedy sa budete s dieťaťom vracať k svojmu systému. A pre malé dieťa to znamená iba stres, nepohodlie a zmätok.

Rešpekt na oboch stranách je najdôležitejší pre šťastné dieťa

V prípade nerešpektujúcich starých rodičov by ste sa možno mali rozhodnúť, či k nim dieťa dávať na stráženie. Behom pár hodín sa určite nič nestane, ale cez noc to možno nebude dobrý nápad. Myslite hlavne na dobro svojho dieťaťa. Vždy sa ale snažte s príbuznými dohovoriť po dobrom. Iste nechcete, aby vaše dieťa o starých rodičov prišlo úplne a nemohli sa s nimi stýkať. To by pre neho tiež nebolo dobré. Komunikácia je kľúčom k úspechu, ale musí tu fungovať aj rešpekt z oboch strán.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Frenky
Autor Dátum 8. júna 2023

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Dobre Rady a Napady logo
Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.