Čo pomáha na opuchnuté nohy? Skúste ich okúpať v bylinkách

Zdieľať
opuchnuté nohy
Čo pomáha na opuchnuté nohy? Skúste ich okúpať v bylinkách Foto: www.freepik.com

Trpíte opuchnutými nohami po dlhom dni sedenia? Nie ste sami. Opuchnuté nohy môžu byť nielen nepríjemné, ale aj znakom vážnejších zdravotných problémov. Ponúkame vám riešenie prostredníctvom bylinkových kúpeľov, ktoré môžu priniesť úľavu a zároveň poslúžiť ako preventívny prostriedok proti tejto nepríjemnosti.

Máte problémy s opuchnutými nohami? V súčasnej dobe, keď väčšinu času strávime sedením, to nie je nič nezvyčajné. Avšak môže to byť veľmi nepríjemné. Vyskúšajte liečebný kúpeľ s bylinkami a zbavte sa opuchnutých nôh. Prvým krokom je zistiť príčinu opuchu – nezanedbávajte to a poraďte sa s lekárom. Často to môže byť neškodné, ale v horších prípadoch môže signalizovať vážne ochorenie. Medzi príčiny opuchnutých nôh patria lieky na vysoký tlak, nadváha, menštruácia, tehotenstvo. Prečo to neignorovať? V niektorých prípadoch môže ísť o krvné zrazeniny v nohe, alebo o ochorenia pečene, srdca či obličiek. Niekedy za opuchom môžu stáť aj lymfatické problémy. Ak sú príčiny bežné, môžete nájsť úľavu vďaka starým dobrým radám.

nohy v harmančekovej vode
Čo pomáha na opuchnuté nohy? Skúste ich okúpať v bylinkách Foto: www.freepik.com

Skúste harmanček, ktorý vaše nohy naozaj upokojí

Do jedného litra vriacej vody pridajte približne 5 lyžíc sušeného harmančeka. Ten si môžete vysušiť sami alebo kúpiť v obchode so zdravou výživou alebo v lekárni. Nechajte tento odvar lúhovať 20 minút. Potom ho preceďte a nechajte vychladnúť na približne 38 stupňov. Pridajte do neho zopár kvapiek levanduľového oleja, prelejte do umývadla a nechajte voňavé nohy odpočívať aspoň 15 minút. Rovnaký účinok má aj mäta

Postup opakujte, ale nezabudnite, že kúpeľ by nemal trvať dlhšie ako 10 minút. Mäta pôsobí protizápalovo a má analgetické účinky. Obsahuje mentol, ktorý príjemne chladí a znižuje citlivosť, upokojuje. Protizápalovo a dezinfekčne pôsobí aj dubová kôra.

Tá navyše odstraňuje nepríjemný zápach nôh. Sedem lyžíc dubovej kôry varte vo dvoch litroch vody približne 20 minút. Potom nechajte odvar vychladnúť na 37 stupňov a ponorte do neho nohy. Aj tento kúpeľ by mal trvať maximálne 15 minút.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané