
Najmä pred Vianocami nás môžu napádať myšlienky na to, či parfum za ktorý som utratili niekoľko peňazí pre našich blízkych, nie je nakoniec iba falzifikátom. Ako teda fake parfum od originálu rozoznať a nespáliť sa pri nákupe?
Názov
Zo všetkého najskôr skontrolujte názov parfumu. Ak totiž chcete pre seba alebo pre svojich najbližších kúpiť parfém Versace a priekupník vám ponúkne Vedsace, niečo je zle a od nákupu by ste mali ustúpiť. Názov parfumu sa totiž vždy musí zhodovať s originálnym názvom.
Obal
Ďalej skontrolujte obal, v ktorom sa parfém nachádza – tým máme na mysli priehľadný celofán. Pri originálnych parfémoch bude celofán perfektne priliehať ku všetkým stranám, bude rovný, zacelený a jednoducho perfektný. Pokiaľ je celofán uvoľnený, nasadený nakrivo alebo dokonca u nového parfumu úplne chýba, opäť by ste mali byť obozretní.

Hadička vo vnútri flakónu
Hadička na rozprašovanie parfumu musí vždy končiť v najužšej časti dna tak, aby bolo možné parfum použiť do poslednej kvapky. Pokiaľ teda vaša hadička divne kmitá alebo smeruje voľne doprostred, niečo je zrejme opäť zle.
Výrobný kód
Na spodnej strane flakónu s parfémom je pri origináloch batch kód, ktorý symbolizuje nákup originálnej verzie parfému danej značky. Priekupníci však majú svoje páky a začali batch kódy tiež napodobňovať, a preto výrobný kód nemusí byť vždy istotou originálneho parfumu.

Kde môžete nakúpiť falzifikáty?
Na slovenských e-shopoch sa môžete stretnúť s predajcami, ktorí majú svoje obchody s parfémami, ktoré sa tvária ako originál, ale obal je iný – podobná je iba vôňa, ktorou je napodobenina inšpirovaná. To je v poriadku.
Horšie je to s nákupom skutočných falzifikátov, ktoré sa ako originál parfém naozaj predstavujú. Najčastejšie sa s nimi stretnete na tržniciach v Bulharsku či v Turecku a pri priekupníkoch na ulici, kde vás zastavia a tajne vám ukazujú svoje „zaručené originál parfémy“.
Zdroj: extrafit.cz