
Vedci z jednej univerzity v Toronte zistili, že bežná technika pasterizácia materského mlieka môže pomôcť v boji proti novému typu koronavírusy, ktorý spôsobuje COVID-19. Môže to byť prvý dôležitá správa v odbornej literatúre a vplyvu pasterizácie ľudského mlieka na koronavírusy. Toto zistenie ubezpečilo rodičia a rodiny, ktoré používajú materské mlieko z mliečnych bánk na kŕmenie svojich dojčiat, že sa nemusia báť o bezpečnosť jeho použitia.

Koronavírus môže zanechať trvalé následky: Najčastejšie ohrozuje zdravie srdca a pľúc!
Ženy sa nemusia báť dojčiť, aj keď sú pozitívne na COVID-19
V Kanade napríklad dokrmujú novorodenca s veľmi nízkou pôrodnou váhou v nemocniciach pasterizované materské mlieko. Robia tak v prípade, že matka nie je schopná dieťaťu dať toľko mlieka, koľko potrebuje. Aj keď majú ženy potvrdený COVID-19, aj naďalej im je doporučované, aby pokračovali v dojčení svojich detí.
Štúdia, ktorá bola uverejnená v kanadskom časopise, potvrdzuje, že materské mlieko, ktoré je pasterizované, nemôže preniesť COVID-19 na dojčatá, ktorému je toto mlieko podávané. Žena, ktorá je pozitívny na COVID-19, môže darovať materské mlieko pomocou mliečnej žľazy alebo odsávačky a nádoby na mlieko.

Vedci varujú: Toto môže spôsobiť väčšie riziko úmrtnosti na COVID-19!
Celkovo pôrodnice bojujú s nedostatkom materského mlieka, ktoré by mohli poskytnúť matkám, ktoré nemôžu z nejakého dôvodu dojčiť. Je treba tak v dnešnej dobe vyvinúť úsilie, aby ochránili prísun materského mlieka. Tvrdenie, že aj keď má žena COVID-19, tak môže mlieko darovať, je v tomto smere dôležité. Mliečne banky majú materského mlieka nedostatok a zásoby budú teraz veľmi dôležité. Naposledy tieto banky čelili výzvam z pandémie ohľadom HIV / AIDS.
Ani tehotné ženy sa nemusia ničoho obávať
Pokračujte v čítaní článku na ďalšej stránke
Ani tehotné ženy sa nemusia ničoho obávať
Tehotné ženy môžu byť v súčasnej situácii vystrašené, najmä ak majú rodiť počas nasledujúcich niekoľko dní. Nie je však dôvod na obavy. Stačí, keď budú budúce mamičky dodržiavať niekoľko odporúčaní. Navyše aktuálne nie sú k dispozícii žiadne údaje, ktoré by mali tehotné ženy vystrašiť:

Príznaky koronavírusu u detí: Covid-19 sa u nich prejavuje hnačkou, vracaním aj kŕčmi v bruchu, tvrdia severoírski vedci.
- Žiadne údaje o zvýšenom riziku potratu
- Žiadne údaje o zvýšenom riziku vrodených vád
- Skúsenosti zdravotníkov a vedcov s inými typmi koronavírusy nepreukázali žiadne súvislosti s rizikom potratu
Tiež iné štúdie dokázali, že pasterizáciou mlieka sa vírus zničí
Vedci študovali niekoľko desiatok žien, ktoré prekonali COVID-19, aby zistili, či je možný prenos vírusu z materského mlieka na dojčatá. Od marca do mája sa do štúdie zapojilo 18 dojčiacich žien. 17 z nich prekonalo choroba COVID-19 symptomaticky, čo znamená, že sa u nich objavili príznaky ochorenia. Matky posielali niekoľko vzoriek, celkom ich bolo k štúdii skúmalo 64.

Vedci zistili, prečo majú niektorí ľudia ťažký priebeh COVID-19. Príčinu našli v imunite!
Vzorky boli testovaný molekulárno biologicky na prítomnosť RNA vírusu tejto choroby. Vedci našli prítomnosť tohto vírusu iba v jednej vzorke. V žiadnom zo vzoriek nezistili množenie vírusovej RNA. Množenie sa objavilo len u kontrolných vzoriek, kedy k materskému mlieku pridali vírusovej kultúry COVID-19. Pasterizácia mlieka ale zabránila množeniu vírusu aj u týchto vzoriek. Pasterizácia môže zabrániť šíreniu vírusu, aj keď je materské mlieko silne vírusom nakazené.