Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zobudili ste sa už tak, že ste sa nemohli ani trochu pohnúť? Tu je dôvod, prečo sa vám to stalo!

reklama:
dôvod
Zobudili ste sa už tak, že ste sa nemohli ani trochu pohnúť? Tu je dôvod, prečo sa vám to stalo!Foto: www.gettyimages.com

Zažili ste už pocit, že ste sa nemohli po prebudení pohnúť? Nemohli ste pohnúť ani rukami a ani nohami – ako by ste boli stuhnutý. Mnoho ľudí na tomto svete sa už stretlo s podobnou skúsenosťou – Potom máte dokonca taký divný pocit, že sa niečo pri vás pohybuje. Keď ste sa rozhodli kričať, nepodarilo sa vám to. Niektorí ľudia mali aj stav, že sa dokonca dusili. Máte pocit, že vás napadla nejaká kreatúra, ale nevidíte ju? Už ste sa ocitli v tejto situácii?

Prvé čo by ste mali vedieť, že toto je spánková paralýza a je to jedna z najdesivejšie skúseností. Nebojte sa, je tu úplne jednoduché vysvetlenie čo sa za tým skrýva. Pred výskumom o tom ľudia debatovali a priraďovali to k nadpozemským bytostiam, že vraj to spôsobujú démoni. Toto nie je žiadna pravda. Deje sa to preto, že váš mozog už je hore, ale vaše telo stále spí. Je to situácia, kedy telo a myseľ sú medzi spánkom a prebudením sa. Dôvod je ten, že ste vo fáze REM spánkového režimu. Takže, tie strašidelné tiene a halucinácie nie sú skutočné. Preto, že vy si myslíte, že ste hore, ale vaša myseľ stále sníva a to je ten dôvod, prečo všetko vyzerá tak realisticky.
90c150b1c2d0.original.jpegA teraz tu nastáva zásadná otázka – ako zabrániť takejto spánkovej paralýze? Musíte sa však zamyslieť nad sebou a spýtať sa seba na to, koľko hodín denne spíte alebo či sa necítite úzkostne a alebo či náhodou pred spaním nesledujete strašidelné filmy? Toto všetko môžu byť dôvody pre spánkovú paralýzu. Tak teraz by ste si mali uvedomiť, že za všetkým stojí stres a mali by ste začať viac relaxovať. To znamená, že keď nemáte stres, potom budete mať dobrý spánok. Je tiež možné, že beriete nejaké lieky, ktoré vám nerobia na myseľ dobre hlavne v spánkovom cykle alebo to tiež môžete mať dedičné.

Ak tieto problémy máte dlhodobo, tak by sme odporučili navštíviť lekára.

Asdfg.gif
reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Frenky
Autor Dátum 19. marca 2023

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.