Známy sladký nápoj je fantastický likvidátor škodcov aj plesne. Vedeli ste to?

Zdieľať
Známy sladký nápoj
Známy sladký nápoj je fantastický likvidátor škodcov aj plesne. Vedeli ste to?Foto: www.gettyimages.com

Kto by v dnešnej dobe nepoznal čierny nápoj. Táto sladká tekutina však dokáže oveľa viac, než si mnohí vôbec dokážu predstaviť. Vyskúšajte colu vo svojej záhrade, kde vám preukáže obrovskú službu. Vďaka nej sa ľahko zbavíte vošiek alebo napríklad aj plesne.

Aj napriek tomu, že je cola pre ľudské zdravie nie príliš prospešná, veľa ľudí ju s radosťou konzumuje pokojne aj každý deň. Naopak veľmi prospešná je ale pre rastliny, ktoré dokáže ochrániť nielen od všelijakých škodcov, ale tiež podporí ich rast, pretože je jeho výborným stimulantom. Vyzbrojte sa týmto čiernym nápojom skôr, než bude neskoro!

Vo videu môžete vidieť 10 užitočných tipov, v ktorých je tento nápoj úplne geniálny:

Na vošky

Nebavia vás neustále boje s voškami, ktoré sa na rastliny stále vracajú? Vyskúšajte domáci postrek, ktorý vám pomôže zbaviť sa týchto malých škodcov raz a navždy. Otvorte si fľašu coly a nechajte ju zvetrať. Akonáhle v nej nebudú žiadne bublinky, prelejte ju do rozprašovača spolu s trochou tekutého mydla. Zmes pretrepte a aplikujte na postihnuté rastliny každé dva týždne.

Koniec slimákov v záhrade

Niektorí záhradkári bežne chodia s nádobou na slimáky, ktoré po záhrade zbierajú, aby im neničili úrodu. Ak máte s nimi problém aj vy, skúste jednoduchú vychytávku, ktorá slimákov naláka, a vy tak budete môcť pozbierať hneď všetky na jednom mieste. Stačí, keď nalejete do nádoby colu, ktorú umiestnite do záhrady.

Účinný lapač komárov

S blížiacim sa letom prichádzajú aj nenávidené komáre, ktoré nám doslova pijú krv. Vyrobte si fantastický lapač, ktorý týchto škodcov pri večernom posedení na terase nesmierne priťahuje. Do otvorenej nádoby nalejte colu a pridajte sušené droždie. Vôňa naláka komárov dovnútra, ktorí sa však späť už nedostanú, pretože nebudú schopní vyletieť úzkym otvorom von. Užijete si tak pekné posedenie pod holým nebom bez svrbiacich pupienkov po celom tele.

plechovka
Známy sladký nápoj je fantastický likvidátor škodcov aj plesne. Málokto to vieFoto: www.freepik.com

Prevencia proti plesniam

Stretávate sa každý rok s plesňou na vašich uhorkách a paradajkách? Vyrobte si lacný postrek, ktorý plesniam nedovolí vzniknúť. Účinný roztok získate z 10 litrov vody, 250 ml coly a 0,5 litra srvátky. Všetko starostlivo premiešajte, nalejte do postrekovača a ošetrite s ním všetky rastliny, ktoré sú na plesne háklivé.

Jednoduchá dezinfekcia kompostu

Kompost je dobré z času na čas zbaviť všemožných plesní, ktoré v ňom môžu veselo bujnieť. Na dezinfekciu vám skvele poslúži zase cola, ktorá vďaka cukru a kyseline fosforečnej zbaví kompost všetkých nežiaducich plesní. Pri pravidelnom zalievaní kompostu týmto nápojom sa urýchli aj proces rozkladu a plesniam skrátka nedá možnosť sa znovu vytvoriť.

coca cola
Známy sladký nápoj je fantastický likvidátor škodcov aj plesne. Málokto to vieFoto: www.freepik.com

Záverom tohto fascinujúceho článku o využití známeho sladkého nápoja v záhradníctve možno povedať, že tento nápoj prekvapuje svojou všestrannosťou. Kto by si myslel, že nápoj, ktorý je bežne spojený so zábavou a osviežením, môže byť takým účinným pomocníkom v boji proti škodcom a plesniam v záhrade? Tento článok poskytol množstvo inovatívnych a ekonomických riešení pre rôzne problémy, s ktorými sa záhradkári bežne stretávajú. Od teraz môže vaša záhrada prosperovať vďaka tomuto nečakanému spojencovi, ktorý je vždy po ruke. Nezabudnite, že najlepšie riešenia sú často tie najjednoduchšie a tento článok dokazuje, že niekedy stačí trochu kreativity, aby sme objavili nové využitie starých známych produktov. Zdieľajte tento článok s vašimi záhradkárskymi priateľmi a inšpirujte ich k novým spôsobom, ako urobiť ich záhrady ešte krajšie a zdravšie!

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané