Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zistite aká je ideálna ženská váha podľa Brockovho indexu: Uvidíte, či potrebujete schudnúť alebo urgentne bežať do chladničky

reklama:
ideálna ženská váha
Zistite aká je ideálna ženská váha podľa Brockovho indexu: Uvidíte, či potrebujete schudnúť alebo urgentne bežať do chladničkyFoto: www.youtube.com

Predpokladá sa, že ideálna váha ženy je stanovená na 18 rokov. A tento počet kilogramov by mal mladej dáme slúžiť ako vodítko pre celý jej budúci život.

V skutočnosti len málo z nich dokáže udržať ideálne parametre vďaka vyváženej strave, správnemu metabolizmu a pravidelnej fyzickej aktivite. Hmotnosť však závisí aj od ďalších parametrov. Váhová tabuľka pre ženy. Pred mnohými rokmi existoval vzorec pre ideálnu váhu ženy, ktorý bol vypočítaný takto: 110 bolo odpočítaných od výšky (v cm) a bola získaná požadovaná váha. Ale takýto zjednodušený vzor fungoval správne, až na fitness modely, ale ženy s výraznými bokmi a prsiami sem nemohli zapadnúť. Preto začali brať do úvahy typ tela.

ideálna ženská váha
Zistite aká je ideálna ženská váha podľa Brockovho indexu: Dozviete sa, či potrebujete schudnúť alebo urgentne bežať do chladničkywww.youtube.com

Podľa výpočtov francúzskeho antropológa Paula Brocy nie je ťažké vypočítať ideálnu váhu ženy pomocou vyššie uvedenej tabuľky. V priebehu rokov však telo spotrebováva stále menej energie, a preto sa metabolické procesy spomaľujú, tukov sa stáva viac. To vedie k sade nadbytočných kilogramov.

U žien nad 40 rokov by teda k ideálnej hmotnosti v tabuľke malo byť pripočítaných 10% au žien nad 55 rokov 15%. Je potrebné mať na pamäti, že tieto výpočty označujú hornú prípustnú hmotnostnú hranicu, ktorú možno použiť na určenie, či je osoba obézna alebo nie. Týmto spôsobom nie je možné definovať prílišnú tenkosť.

Nie každý môže byť pripočítaný určitému typu tela. Konieckoncov, osoba môže mať prechodnú možnosť medzi, povedzme, tenkú a priemernú. Ukazovateľ normálnej hmotnosti sa tu však príliš nelíši, a pokiaľ existujú pochybnosti o nadbytočných kilogramoch, mali by ste kontaktovať odborníka na výživu.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Frenky
Autor Dátum 5. marca 2023

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.