Vytlačte trochu zubnej pasty do octu. Vznikne vám neuveriteľne šikovná vec do domácnosti

Zdieľať
zubná pasta
Vytlačte trochu zubnej pasty do octu. Vznikne vám neuveriteľne šikovná vec do domácnostiFoto: www.freepik.com

Zdá sa, že osvedčená dvojka domácich prostriedkov na upratovanie známa ako jedlá sóda a ocot majú vážnu konkurenciu. Ocot si totiž našiel iného zaujímavého spojenca a tou je zubná pasta. Čo dokáže roztok octu a pasty? To budete pozerať!

Fantastická kombinácia pasty a octu

Zubná pasta aj ocot sú obyčajnými, ale účinnými prípravkami, ktorými zvládnete vyčistiť mnohé. Spoločne toho zvládnu ešte viac a výhodou je aj rôzna konzistencia oboch surovín. Zmenou pomerov si namiešate presne taký čistiaci prostriedok, ktorý sa bude hodiť na vaše účely.

Ako doma pripraviť jednoduchý a účinný prípravok na čistenie všetkého možného vám prezradí tento videopríspevok z kanála Tips Now na YouTube. Príprava je jednoduchá a použitie široké, pozrite!

Domáce prípravky zo zubnej pasty a obyčajného octu

Ocot a pasta na zuby sú skutočne skvele sa doplňujúcimi čističmi. Navyše ich má každý doma a príprava takého prostriedku nie je vôbec náročná ani drahá. Na aplikáciu stačí namočiť kúsok handričky alebo hubky do roztoku, ale významne lepšie sa pracuje s roztokom v spreji.

Dajte si preto veľký pozor na prípadné nerozmiešané kúsky pasty, ktoré by vám mohli upchať pumpičku spreja. V tomto prípade sa hodí nielen nemiešať, ale aj poriadne pretrepať.

V prípade, že potrebujete hustejšiu pastu, ktorá nebude rýchlo schnúť alebo stekať, použite pomer pasty k octu 2:1. Touto zmesou je možné čistiť napríklad sporáky a rúry.

ocot
Vytlačte trochu zubnej pasty do octu. Vznikne vám neuveriteľne šikovná vec do domácnostiFoto: www.freepik.com

Na čo ocot s pastou použiť?

Pasta a ocot fungujú výborne na kovové a pokovované povrchy. Pretože ale nie sú všetky pasty rovnaké, najskôr vyskúšajte malé množstvo čistiaceho prostriedku na neexponovanom mieste, aby ste sa uistili, že napríklad nerobí tmavé škvrny. Avšak pasta je ceneným prostriedkom upratovania na čistenie predovšetkým pochrómovaných povrchov v kúpeľni a kuchyni, používa sa bežne na meď aj mosadz, ale aj zlaté a strieborné šperky.

Čistiaci prostriedok aplikujte na povrch podľa potreby a za chvíľku zotrite mierne navlhnutou handričkou. Ideálna je dobre vyžmýkaná švédska utierka alebo obrúsok. Čistiaci prostriedok z pasty a octu zbaví vašu domácnosť nielen nečistôt, ale vracia aj lesk. Pasta zanecháva príjemne čerstvú vôňu a ocot rýchlo vyvetrá. Obe suroviny sú tiež dobre známe na pohlcovanie nepríjemných pachov, čo je rozhodne ďalšie plus.

Pokiaľ vám chýba umývací prostriedok na riad, rozhodne sa môžete spoľahnúť aj na pastu a ocot. V tomto prípade je vhodnejšie riedenie octu a pasty 2:1. Zmes je potom dostatočne tekutá, ale zároveň aj hustá, aby poslúžila namiesto saponátu.

Zdroj: ireceptar.cz, foodvacbags.com, home100us.com

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané