Už nikdy nebudete vyhadzovať banánové šupky, prečítajte si prečo

Zdieľať
banánové šupky
Už nikdy nebudete vyhadzovať banánové šupky, prečítajte si prečo Foto: www.gettyimages.com

Banány sú chutné a zároveň výživné. Málokto vie, že banánové šupky je možné používať týmto spôsobom. Toto bude chcieť vyskúšať každý, kto miluje rastliny! Banánové šupky obsahujú množstvo živín, ako je vápnik, horčík, fosfor a draslík.

Využitím banánových šupiek môžete ľahko vytvoriť dokonalý mix živín, ktoré potom ocenia vaše rastliny. Tu je postup:

  1. Začnite nakrájaním banánových šupiek na menšie kúsky.
  2. Naplňte pohár do polovice vodou.
  3. Potom vložte kúsky banánových šupiek dovnútra a zatvorte veko.

Zmes nechajte týždeň odležať. Obsah prefiltrujte cez sitko, aby ste sa zbavili šupiek od banánu. Nalejte tekutinu do rozprašovača, s ktorým môžete následne živiť svoje rastliny!

Tento šikovný trik určite urobí vašim rastlinám veľkú radosť! Je to skvelý spôsob, ako využiť banánové šupky, ktoré sú nabité živinami!

banánové šupky
Po prečítaní tohto článku už nikdy nebudete vyhadzovať banánové šupky Foto: www.freepik.com

Teraz, keď ste sa naučili, ako premieňať obyčajné banánové šupky na výživný elixír pre vaše rastliny, môžete sa pozrieť na odpad z úplne nového uhla. Zabudnite na zbytočné vyhadzovanie a využite plný potenciál každodenných surovín, ktoré máte doma. Váš záhradný raj a domáce zelené kútiky ocenia túto jednoduchú, ale významnú zmenu.

Pridajte sa k hnutiu zodpovedného prístupu k životnému prostrediu a ukážte svojim priateľom na sociálnych sieťach, ako môžu aj oni premeniť „odpad“ na poklad. Nezabudnite sa podeliť o svoje skúsenosti a tipy na využitie banánových šupiek v komentároch pod článkom. Spoločne môžeme vytvoriť zelenší a udržateľnejší svet.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané