Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tu máte dôvod, prečo by ste nikdy nemali nechávať nabíjačku v zásuvke. Muž skoro prišiel o dom

reklama:
nechávať nabíjačku v zásuvke?
Tu máte dôvod, prečo by ste nikdy nemali nechávať nabíjačku v zásuvke. Muž skoro prišiel o domFoto: www.gettyimages.com

V byte priemerného človeka je veľa vecí. Málokto z nás si ale uvedomuje, že niektoré z nich sa pri nesprávnom používaní môžu stať pre majiteľov smrteľnou hrozbou. Veľmi často sa jedná o úplne nenápadné veci, ktorým sa pri plnení každodenných povinností ani nevenuje pozornosť. Napríklad, kto z vás vyťahuje po nabití telefónu nabíjačku zo zásuvky?

Obvykle vezmeme telefón a nabíjačka ticho čaká na ďalšie nabitie, stále zapojená v zásuvke. To so sebou nenesie žiadne vyššie náklady, pretože spotrebuje naozaj minimálne množstvo energie. Napriek tomu zvyk ponechať nabíjačku pripojenú k sieti prináša ďalšie, vážnejšie riziká. Muž prišiel o pôvodnú nabíjačku svojho telefónu, a tak sa rozhodol kúpiť lacnejšiu náhradu. Po nabití telefónu urobil ako obvykle a nechal nabíjačku v zásuvke. Potom odišiel na niekoľko hodín z domu, a keď sa vrátil, bol veľmi prekvapený.

Špička nabíjačky sa vznietila a jednoducho sa roztavila na podlahe, na ktorej ležala. Je celkom ľahké si predstaviť, čo by sa stalo, keby nabíjačka pri tejto nehode prišla do styku s akýmkoľvek horľavým materiálom. Muž mal v tomto prípade veľké šťastie. Situácia, ako je tá opísaná vyššie, sa vyskytuje relatívne zriedka, ale stojí za to byť v bezpečí, ako ľutovať toho, že vám zhorel dom alebo byt.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Frenky
Autor Dátum 24. marca 2023

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.