Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
  • Dobré rady a nápady
  • Články
  • Zdravie
  • Tu je 8 varovných signálov tela, ktoré naznačujú zlé fungovanie srdca: „Nepodceňujte ich!“ Varujú lekári ako bude príliš neskoro..

Tu je 8 varovných signálov tela, ktoré naznačujú zlé fungovanie srdca: „Nepodceňujte ich!“ Varujú lekári ako bude príliš neskoro..

reklama:
8 varovných signálov tela
Tu je 8 varovných signálov tela, ktoré naznačujú zlé fungovanie srdca: „Nepodceňujte ich!“ Varujú lekári ako bude príliš neskoro..Foto: www.gettyimages.com

Kardiovaskulárne ochorenia je často spájané s nezdravým životným štýlom, postihuje mužov aj ženy bez rozdielu. Len v Spojených štátoch zomrie v spojitosti s kardiovaskulárnymi chorobami viac ako 610 tisíc ľudí ročne. Ani v Českej republike nie sme tomuto fenoménu ušetrení, aj u nás je kardiovaskulárne ochorenie hlavnou príčinou úmrtí. Práve preto by sa nemali podceňovať varovné signály tela, ktoré naznačujú, že srdce nefunguje, ako má! Prinášame najčastejších osem príznakov, ktoré by vás mali prinútiť k návšteve lekára.

# 1 Bolesť v ramenách

Najčastejšie pociťujú muži bolesť v ľavej paži, prípadne v oboch pažiach tesne pred infarktom. Podobne u žien bola pozorovaná bolesť lakťa. Srdce totiž vysiela varovné signály do miechy, ktorá je centrom nervov, to je mätúce pre mozog, ktorý sa domnieva, že skutočným zdrojom bolesti je ruka. Realita je však úplne iná.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Frenky
Autor Dátum 30. augusta 2022

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.