Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Trinásty dôchodok už Sociálna poisťovňa vypláca, penzisti dostanú od 50 do 300 eur

reklama:
Trinásty dôchodok
Trinásty dôchodokwww.gettyimages.com

Sociálna poisťovňa začala vyplácať trinásty dôchodok. Prví penzisti túto dávku dostanú už v utorok 2. novembra. Ide o poberateľov starobného, predčasného starobného, invalidného dôchodku, ako aj o poberateľov všetkých pozostalostných dôchodkov – vdovských, vdoveckých a sirotských.

Trinástu penziu dostane približne milión 418-tisíc dôchodcov. V tlačovej správe o tom informovala Sociálna poisťovňa.,

Poisťovňa automaticky posúdi nárok na trinásty dôchodok, určí jeho výšku a vyplatí ho v novembrovom termíne, v ktorom dôchodca dostáva pravidelný mesačný dôchodok. O túto dávku teda nie je potrebné žiadať.

Dôchodcovia dostanú od 50 do 300 eur

Maximálna suma trinásteho dôchodku v tomto roku predstavuje 300 eur. Dostanú ju tí poberatelia dôchodku, ktorých dôchodok mesačne nepresahuje 218,06 eura. Tým dôchodcom, ktorí majú dôchodok v rozpätí od 218,07 eura do 912,50 eura mesačne, sa bude trinásty dôchodok znižovať až do minimálnej sumy 50,01 eura.

Najnižší trinásty dôchodok v sume 50 eur dostanú poberatelia dôchodkov, ktorí poberajú dôchodok v sume vyššej ako 912,50 eur mesačne. Na zistenie presnej sumy trinásteho dôchodku poisťovňa odporúča využiť kalkulačku, ktorú zverejnila na svojej webovej stránke.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Frenky
Autor Dátum 2. novembra 2021

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Dobre Rady a Napady logo
Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.