Toto sú tie najlepšie TOP prírodné spaľovače tukov! Ak ich začnete konzumovať, schudnete bez pocitu hladu a cvičenia!

Zdieľať
prírodné spaľovače tukov
Toto sú tie najlepšie TOP prírodné spaľovače tukov! Ak ich začnete konzumovať, schudnete bez pocitu hladu a cvičenia! Foto: depositphotos.com

Chudnutie je téma, ktorá mnohým ženám s príchodom slnečných dní začína liezť poriadne na nervy. Hlavne preto, že všetky by sme chceli v lete vyzerať dokonale, ale zhadzovať kilá nie je tak jednoduché. Keďže nie je najdôležitejšia postava, ale to, aby sme sa vo svojom tele cítili príjemne, musíme mu tento pocit dodať. Ako inak, než výdatnou dávkou ovocia?

To, čo nám ponúkajú záhrady a sady prirodzene prosperujúce v našich podmienkach, je pre naše telo zároveň tým najlepším. Samozrejme, dobre nám urobia aj cudzokrajné alebo dokonca exotické produkty. Podstatné je však to, aby sme ich jedli. A to výdatne. Všetky nasledujúce produkty pomáhajú očisťovať čreva, urýchľujú metabolizmus a navyše aj zasýtia. Ale len toľko, koľko je potrebné. Pozrite sa na tie najúčinnejšie a najlepšie prírodné spaľovače tukov.

Zázvor

Zázvor

Zázvor patrí k produktom, ktoré majú najviac viditeľný efekt pri zhadzovaní kilogramov. Urýchľuje krvný obeh a podporuje správnu funkciu tráviaceho traktu. Stačí, keď ho budete piť ako čaj, pričom teraz v lete môžete pokojne aj studený. Vymeňte vodu za zázvorovú limonádu bez cukru, alebo za obyčajnú minerálku s kockou zázvoru. Po výdatnom obede pocítite úľavu oveľa skôr ako zvyčajne.

Ananás

Skvelý ananás
https://www.gettyimages.com/

Ananás je fantastický pre jeho vysoký obsah enzýmu bromelínu. Ten pomáha rýchlo a účinne stráviť najmä mäso, ryby a mliečne výrobky. Ak si doprajete po každom jedle jedno koliesko čerstvého ananásu alebo 2-3 kocky konzervovaného, ​​nič nepokazíte. Maximálne sa naštartujete a spaľovač už svoju prácu dokončí sám.

Mliečne výrobky

mliečne výrobky
Proteíny. Tajomstvo zdravia a vitality v našej strave Foto: depositphotos.com

V lete potešia aj studené jogurty, tvaroh či obyčajné acidofilné mlieko. V teple Vás nielen osvieži, ale aj zasýti, preto nebudete toľko pociťovať hlad. Proteíny v mliečnych výrobkoch urýchľujú metabolizovať tuky a zároveň obsahujú hormón kalcitriol, ktorý napomáha lepšiu absorpciu vápnika.

Kapusta

kapusta

Keďže kapusta obsahuje obrovské množstvo vlákniny, nie je správne, pokiaľ ju odsudzujeme za nadúvanie. Aj kapusta je treba vedieť jesť a hlavne treba vedieť, koľko ho zjesť. Na obhajobu tohto významného produktu stáročia pestujúceho na naše rodnej hrude treba povedať, že kapusta nielen zlepšuje peristaltiku čriev a napomáha pravidelnému vyprázdňovaniu, ale očisťuje telo od toxínov a stimuluje imunitný systém.

Maliny

úžasní maliny
https://www.gettyimages.com/

Diuretické účinky malín sú významné v boji proti prebytočným kilogramom, preto maliny tak často vídame ako súčasť rôznych diétnych jedálničkov. Maliny sú vynikajúce aj v tom, že ich vitamíny a telu prospešné látky nezmizne pri procese tepelnej úpravy.

Grapefruit

Freshly harvested grapefruit on wooden background

Poznáte to: ak zjete po každom jedle polovičku grapefruitu, alebo aspoň vypijete šťavu z polovice tohto ovocia, Váš metabolizmus sa zrýchli na maximum a spaľovače budú aktivované ako zbrane v dobrodružných filmoch. Okrem toho grepy pomáhajú zachovať z potravín to najlepšie a to najhoršie rýchlo pošlú preč. Fantázia.

Zelený čaj

zelený čaj
Zelený čaj Foto: www.freepik.com

2-3 šálky zeleného čaju Vám pomôžu síce trochu znížiť tlak, ale dorovnať ho môžete kávou. Čo je však dôležitejšie, pravidelné pitie zeleného čaju má za následok úbytok hmotnosti v dôsledku zrýchlenie metabolizmu. A to masívneho!

Škorica

Škorica
Škorica

Voňavé korenie, ktoré máme najradšej v koláčoch, je fantastická aj v obyčajnej vode. Normalizuje hladinu cukru v krvi, urýchľuje látkovú výmenu a zamedzuje chuti na sladké. Ak si ju pridáte do obľúbeného nápoja, alebo aj do kávy, môžete tým svojmu telu výrazne pomôcť.

Červené víno

červené víno www.gettyimages.com

Prekvapenie? Ako je to možné, veď z alkoholu sa priberá! Zo suchého červeného však nie. Obsahuje totiž látku s komplikovaným názvom fytoalexín. Tá v tukových bunkách blokuje receptory, čím potláča hromadenie telesného tuku. Ak si dáte pohár červeného každý večer, veru, veru neoľutujete.

Vyskúšate do svojho jedálnička zaradiť niektorý z týchto návykov? Ak áno, výsledky pocítite už po pár týždňoch. Nechcite chudnúť rýchlo. Takéto strácanie kíl má väčšinou za následok akurát tak jojo efekt. Ako sa hovorí, pomaly ďalej zájdeš!

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané