Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tejto chyby sa v zime dopúšťa takmer každý vodič. Pokiaľ sa jej vyvarujete, môžete ušetriť peniaze

reklama:
môžete ušetriť peniaze
Tejto chyby sa v zime dopúšťa takmer každý vodič. Pokiaľ sa jej vyvarujete, môžete ušetriť peniazeFoto: www.gettyimages.com

Nikto určite nemá rád škrabanie ľadu zo skla auta, zvlášť ráno pred prácou. Z tohto dôvodu to vodiči často nerobia dôkladne. Treba si uvedomiť, že takáto nepresnosť nás môže prísť draho. Polícia sa rozhodla vodiča upozorniť a pripomenúť, že za neporiadne čistenie okien hrozí pokuta!

Musí si to pamätať každý vodič

Pokiaľ v zhone dôkladne neoškriabeme okná na vozidle, obmedzíme svoju viditeľnosť, čo môže skončiť poriadnou drámou. „Pamätajme na správnu údržbu a prípravu vozidla na jazdu! Mráz zanecháva na sklách našich áut vrstvu námrazy a ľadu. Ranná špička znamená, že nie vždy dôkladne odmrazujeme a čistíme okná vozidiel, čo môže neskôr vyústiť do dramatickej udalosti na ceste.“

Podľa zákona o cestnej premávke musí byť každé vozidlo pripravené na jazdu tak, aby neohrozovalo ostatných a neporušovalo dopravný poriadok na pozemnú komunikáciu. Pokiaľ okná poriadne neočistíme, musíme počítať s pokutou. Užívajme si kúzla zimy, ale nezabúdajme na bezpečnosť svoju aj ostatných.

Musíme tiež pamätať na odhrabovanie snehu na chodníku pred nehnuteľnosťou. Kto tak neurobí, môže tiež dostať pokutu. Pokiaľ sa niekto zraní v dôsledku zasneženého chodníka, môže mať majiteľ nehnuteľnosti povinnosť zaplatiť náhradu škody na zdraví.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Frenky
Autor Dátum 29. januára 2023

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.