Sušené droždie je zázrak proti starnutiu. Ako to využiť po päťdesiatke?

Zdieľať
Sušené droždie
Sušené droždie je zázrak proti starnutiu. Ako to využiť po päťdesiatke?Foto: www.gettyimages.com

Droždie aj to sušené je prírodný zázrak. Využite naplno jeho silu a zabudnite na pečenie koláčov. Pripravte si z neho domáce kúpele. Vďaka obyčajným kvasniciam omladnete o niekoľko rokov.

V kuchyni sa bez neho nezaobíde takmer žiadna gazdinka. Droždie má však oveľa širšie využitie, než sa môže zdať. Má blahodárne účinky nielen na pokožku, ale aj na nervy a zrak. Ako z kvasníc dostať čo najväčšiu porciu zdravia? Poradíme, ako na to!

Pleť poďakuje

Kozmetike napchatou chémiou odzvonilo. Stále viac žien hľadá prírodnú alternatívu, ako sa o svoju pokožku starať. Droždie je skvelým pomocníkom ako povzbudiť unavenú pleť, vrátiť jej vitalitu aj lesk.

Ako najlepšie droždie využiť, sa pozrite vo videu:

Najlepšie je droždie v kombinácii s medom. Med je doslova superpotravinou, ktorá posilňuje imunitu, pomáha pri nachladnutí, ale med je cenený aj pre blahodárne účinky na pokožku.

Blahodarná maska

Pokožku dezinfikuje, poradí si s nedokonalosťami a dodá jej potrebné živiny. Rovnako tak droždie. Zinok a vitamíny skupiny B sú pre pleť doslova živou vodou, ktorá jej dodá potrebnú hydratáciu a pomôže zredukovať prejavy starnutia. Zvlášť, keď svojej pleti pravidelne doprajete masku z týchto dvoch surovín.

Jej výroba je úplne jednoduchá. Zmiešajte lyžicu sušeného droždia, lyžicu medu, lyžičku oleja lisovaného za studena a lyžičku teplej vody. Vytvorte kašičku a nechajte ju aspoň päť minút odstáť, pokiaľ droždie nezačne pracovať a neobjavia sa bublinky. Potom masku aplikujte na umytú tvár a nechajte aspoň 20 minút pôsobiť. Potom opláchnite vlažnou vodou.

V čom tkvie zázrak?

Ako sme už písali vyššie, sušené droždie je natlačené vitamínmi skupiny B a kyseliny listovej. Vďaka nim pomáha s hojením podráždenej pleti a dodáva jej potrebné živiny. K tomu prispieva aj nemalý obsah zinku, selénu, draslíka a železa. Bohatý zoznam vitamínov a minerálnych látok taktiež veľmi pozitívne ovplyvňuje činnosť srdca a nervovej sústavy. Dokáže odbúrať trudnomyseľnosť a blahodárne pôsobí na nervy. Zároveň podporuje správnu činnosť tráviaceho traktu a priaznivo ovplyvňuje hladinu glukózy v krvi.

droždie
Sušené droždie je zázrak proti starnutiu. Ako to využiť po päťdesiatke?Foto: www.gettyimages.com

Sušené droždie, tento skromný pomocník z našich kuchýň, sa ukazuje ako významný spojenec v boji proti starnutiu. Tento prirodzený zázrak, plný vitamínov skupiny B, minerálov a antioxidantov, je dokonalou voľbou pre ženy, ktoré hľadajú prírodné a efektívne spôsoby, ako sa starať o svoje zdravie a krásu aj po päťdesiatke.

Využite silu sušeného droždia na posilnenie svojej imunity, zlepšenie nervového systému a dokonca aj na podporu zdravia vašej pokožky. Ako ste si mohli prečítať, výroba výživnej masky je jednoduchá a jej pravidelné používanie môže priniesť viditeľné zlepšenia vo vzhľade a stave vašej pleti.

Nezabudnite, že starostlivosť o seba a svoje zdravie nie je len o vzhľade. Je to tiež o cítení sa dobre a o zlepšení kvality života. Sušené droždie môže byť vašim spojencom na ceste za lepším zdravím a pohodou. Prečo to nevyskúšať a začať ešte dnes?

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané